2 Δεκ 2013

Ανετο πέρασμα από την Καλαμαριά για τον ΚΑΟΣ

Πήρε σημαντική διαφορά από την αρχή ο ΚΑΟΣ και δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στη νεανική ομάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς όπως φαίνεται και από το τελικό 60-85 με το οποίο επικράτησε.

Επεισόδια στο Αδενδρο μετά τη νίκη του Μεγάλου Αλεξάνδρου στον πόντο-Καταγγέλουν τη διαιτησία οι γηπεδούχοι-«Καίει» τον Γαλαξία το φύλλο αγώνα

Φοβερό παιχνίδι έγινε στο Αδενδρο με το Μέγα Αλέξανδρο να παίρνει σημαντική νίκη επικρατώντας με 59-60 του τοπικού Γαλαξία.

Περίπατος για τον Αριστοτέλη Επανομής

Χωρίς κανένα πρόβλημα μετά την δεύτερη περίοδο ο Αριστοτέλης επικράτησε στην Επανομή της Ακαδημίας Αστέρια με 74-43.

Διαφορά 52 πόντων για τον Αίαντα Ευόσμου

Εντυπωσιακός ο Αίας επικράτησε στον Εύοσμο με 72-20 του Ποειδώνα Καλαμαριάς. Ο Αλέξης Μαυρίδης χρησιμοποίησε για αρκετή ώρα όλες τις παίκτριες που είχε στη διάθεσή του.

Εύκολο «διπλό» για τη Χαλκηδόνα

Μια ακόμη νίκη πέτυχε η Χαλκηδόνα που επιβλήθηκε με 51-77 εκτός έδρας του Γαλαξία. Οι φιλοξενούμενοι πήραν από τα πρώτα λεπτά μεγάλη διαφορά και τη διατήρησαν μέχρι το φινάλε.

Δίκαια επικράτηση του ΒΑΟ

Καλύτερος σε όλο τον αγώνα ο ΒΑΟ επικράτησε δίκαια στην έδρα του με 82-72 της Νέας Ραιδεστού. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν μία φορά, λίγο πριν το τέλος της δεύτερης περιόδου.

Βράβευση της Γιασεμής Σαμαντούρα από τον Πρωτέα Βούλας

Ο σύλλογος του Πρωτέα Βούλας έχει αποδείξει στον χρόνο ότι δεν ξεχνά όσους προσέφεραν σε αυτόν και κάτι τέτοιο συνέβη και στην αναμέτρηση της γυναικείας ομάδας του συλλόγου με την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού, όπου βραβεύτηκε πριν την έναρξη του παιχνιδιού, η Γιασεμή Σαμαντούρα, προπονήτρια του Παναθηναϊκού για την προσφορά της στον σύλλογό κατά το παρελθόν.

Ανετη επικράτηση για τις γυναίκες του Αχιλλέα Θερμαϊκού

Χωρίς προβλήματα ο Αχιλλέας Θερμαϊκού επικράτησε στην Περαία με 57-37 της φιλότιμης και νεανικής ομάδας του Φιλοκτήτη.

Πλούσιο φωτορεπορτάζ από τα χθεσινά φιλικά παιχνίδια των ακαδημιών του Μαντουλίδη με τον Αθλο Αλεξάνδρειας

Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Τίμησε την γυναικεία ομάδα του Ιπποκράτη για την άνοδο στην Α1 η Ενωση Κώων Αθήνας-Πλούσιο φωτορεπορτάζ

Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η χθεσινή εκδήλωση της Ένωσης Κώων Αθήνας  στο Athenian Calirhoe Exclusive Boutique Hotel in Athens Greece, όπου παράλληλα με το έθιμο για τα παραδοσιακά «βάρβαρα και λουκουμάδες» τιμήθηκε η περσινή πρωταθλήτρια της Α2 ομάδα των γυναικών του Ιπποκράτη.

Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Δίκαια επικράτηση για τον Φιλοκτήτη

Καλύτερος μετά την δεύτερη περίοδο ο Φιλοκτήτης επικράτησε στην έδρα του της Αγχιάλου για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Νίκη στη δεύτερη παράταση για τον Φιλαθλητικό Λαγκαδά

Υστερα από απίστευτο παιχνίδι που κρίθηκε μετά από 50 λεπτά ο Φιλαθλητικός επικράτησε στον Λαγκαδά με 74-64 του Πύργου Χαλάστρας σε αγώνα για την Γ1 ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Δείτε τα highlights του αγώνα Αναγέννηση Φαλήρου-ΑΕΕ Τούμπας για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

«Περίπατος» στο τοπικό ντέρμπι για τους εφήβους της ΑΕ Πυλαίας

Χωρίς καμιά δυσκολία οι έφηβοι της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν με το ευρύ 84-34 του ΑΟ Μαλακοπής στο τοπικό ντέρμπι.

Ανετες εντός έδρας επικρατήσεις για εφήβους και παίδες των Ακαδημιών Πρωταθλητών

Χωρίς να συναντήσουν ιδιαίτερα προβλήματα οι έφηβοι και οι παίδες των Ακαδημιών Πρωταθλητών πέτυχαν εύκολες νίκες στα Πεύκα. Αναλυτικά τα δύο παιχνίδια:

Εσπασε το σερί των νικών του Ευκλείδη για το πρωτάθλημα του ΕΚΘ

Στο κλειστό της Ευκαρπίας μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι, στο οποίο κάθε ομάδα πρωταγωνίστησε από ένα ημίχρονο, νικητής αναδείχθηκε ο Χείμαρρος επί του Ευκλείδη με 83-94.

Αρχίζουν μεθαύριο Τετάρτη τα μαθήματα της σχολής βοηθών διαιτητών-κριτών στη Θεσσαλονίκη

Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ανακοινώνεται ότι την Τετάρτη 4 Δεκεμβρίου 2013 και ώρες 18:30-21:30 ξεκινάνε τα μαθήματα της σχολής βοηθών διαιτητών-κριτών. Τα μαθήματα θα πραγματοποιηθούν στα γραφεία του Συνδέσμου Διαιτητών Θεσσαλονίκης (Βαλαωρίτου  7,  4ος όροφος).

Μία ώρα νωρίτερα το παιχνίδι του Ζέφυρου με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι έπειτα από συμφωνία των δύο σωματείων ο αγώνας ΑΣ Αν. Ακτής Ζέφυρος – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την 15η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας ανδρών (4ος όμιλος) της 2/2/2014 αντί της προκαθορισμένης ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Ντέρμπι αήττητων στην Α΄ γυναικών-Μεγάλο παιχνίδι στη Νεάπολη για την Α΄ ανδρών-Oι βαθμολογίες

Με την διεξαγωγή της έβδομης αγωνιστικής στην Α΄ γυναικών και της ένατης στην Α΄ ανδρών να κυριαρχούν συνεχίζονται σήμερα οι αγώνες της ΕΚΑΣΘ.

Περαστικά και από τον Παναθηναϊκό στη Δίελα

Τα περαστικά τους στην Ιωάννα Δίελα για τον σοβαρό τραυματισμό της στην ήττα από τον Πρωτέα Βούλας έστειλαν οι άνθρωποι του Παναθηναϊκού.

Ηταν… Μαχητές στο «Ιβανώφειο»

Εχοντας την πρωτοπορία από τα πρώτα λεπτά οι παίδες των Μαχητών Δόξας Πεύκων επιβλήθηκαν με 46-62 στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή.

Ηττα με παράπονα για τη διαιτησία από τους Κένταυρους

Πολύ κακό παιχνίδι για τους Κενταύρους σήμερα και ήττα με 54-76 από τον Θρίαμβο Ταγαράδων.

Ανετη επικράτηση των παίδων του Ερμή Λαγκαδά

Εχοντας το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά ο Ερμής επιβλήθηκε στον Λαγκαδά με 55-39 του Αριστοτέλη Επανομής για το πρωτάθλημα παίδων της ΕΚΑΣΘ

Μία νίκη και μία ήττα για εφήβους και άνδρες της ΗΟΟΡ

Εύκολα οι έφηβοι της ΗΟΟΡ επικράτησαν χθες με 50-36 του Ασβεστοχωρίου, ενώ αντίθετα οι άνδρες γνώρισαν βαριά ήττα σήμερα με 88-56 εκτός έδρας από την Παστέρ. Τα παιχνίδια: