14 Απρ 2014

Παραμένει στην Α΄ κατηγορία η ΑΕ Πυλαίας

Παίζοντας καλύτερα στην επανάληψη η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε με 63-56 της Νέας Ραιδεστού και είναι πλέον αδιάφορη την τελευταία αγωνιστική. Αντίθετα η αντίπαλός της βρίσκεται σε πολύ άσχημη θέση.

Χωρίς προβλήματα ο ΒΑΟ

Ένα ακόμα αδιάφορο παιχνίδι διεξήχθη στην Καλαμαριά με τον ΒΑΟ να επικρατεί με 56-87 του τοπικού Απόλλωνα.

Πέρασε και από τη Νεάπολη η Χαλκηδόνα

Σ΄ ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι η Χαλκηδόνα επικράτησε καθαρά στη Νεάπολη του τοπικού ΠΚ με 57-76.

Εύκολη επικράτηση για την Επανομή

Χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα ο Αριστοτέλης επικράτησε στην Επανομή με 83-74 του ΚΑΟΣ. Οι παίκτες του Απόστολου Δεμερτζή είχαν από την αρχή μεγάλο προβάδισμα στο σκορ.

(Μεγά)λη επιτυχία στην παράταση

Απίστευτο παιχνίδι στη Μίκρα με νίκη του Μεγάλου Αλεξάνδρου στην παράταση με 83-82 επί της Αναγέννησης Φλόγας.

«Διπλό» στη Μίκρα για τον ΚΣ Γέφυρας

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι ο ΚΣ Γέφυρας επικράτησε με 39-55 στη Μίκρα της Ακαδημίας Αστέρια.

Μεγάλο βήμα παραμονής για τον Γαλαξία Αδένδρου

Φορτσάροντας στην τελευταία περίοδο ο Γαλαξίας επικράτησε στο Αδενδρο του συνονόματού του της Θεσσαλονίκης με 73-65.

Ξεκάθαρη επικράτηση για την Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Σαφώς ανώτερες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα οι γυναίκες της Αναγέννησης Νέου Ρυσίου επικράτησαν με 85-43 του Αρη στον αγώνα για τα πλέι-οφ της Α1 και έκαναν το 2-1.

Ανοικτές προπονήσεις από τον Ερμή Καλαμαριάς

Η ομάδα του Ερμή Καλαμαριάς ενημερώνει ότι παράλληλα με τις προπονήσεις μεταβατικής περιόδου και ειδικότερα μετά τις αργίες του Πάσχα θα γίνονται και ανοικτές δοκιμαστικές προπονήσεις με σκοπό την ενίσχυση των αγωνιστικών τμημάτων.

Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών: Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ονειρεμένο φινάλε για τον Αστέρα Πλαγιαρίου

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε η φετινή χρονιά για τον Αστέρα Πλαγιαρίου που επικράτησε με 64-43 του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού και κατέκτησε την δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στους αγώνες για τον υπεπρωταθλητή της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Καταπληκτική εμφάνιση και «κατοστάρα» για το προπαιδικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

Με το ευρύ 25-100 επικράτησαν στις Συκιές του Παναθλητικού οι παμπαίδες του Κεραυνού Ωραιοκάστρου.

ΠΚ Νεάπολης-Χαλκηδόνα για την Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών ζωντανά στις 21:00 από το ΕΑΚ Νεάπολης

Τουρνουά 3 με 3 της ΕΟΚ σε Θήβα και Αμπελόκηπους

Πάνω από 1100 παιδιά έπαιξαν μπάσκετ, αγωνίστηκαν και διασκέδασαν μέσα από τα δύο τουρνουά 3 με 3 που διοργάνωσε η ΕΟΚ το Σαββατοκύριακο και φιλοξενήθηκαν στη Θήβα και στους Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης.

Τη Μεγάλη Τετάρτη το Αρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Α1 γυναικών- Ποινές από τον αθλητικό δικαστή-Τιμωρήθηκε ο φροντιστής του Κρόνου Αγίου Δημητρίου

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Άρης-ΑΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για τη δεύτερη αγωνιστική της Γ Φάσης των play offs του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, αντί της 17/4/2014, θα διεξαχθεί στις 16/4/2014 και ώρα 20.30 στο Αλεξάνδρειο Μέλαθρο.

Αήττητο στο Πανελλήνιο Νεανίδων το Αρκάδι

Το Αρκάδι προκρίθηκε στην τελική φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων, μετά την ολοκλήρωση του Γ Ομίλου στο κλειστό του Μετς. Τα αποτελέσματα όλων των αγώνων:

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση των μπαράζ ανόδου, υποβιβασμού και κατάταξης της Γ1 ανδρών-Λεπτό προς λεπτό η διαδικασία από τα γραφεία της ΕΚΑΣΘ-Φωτορεπορτάζ

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγη ώρα στα γραφεία της ΕΚΑΣΘ η κλήρωση της Γ1 κατηγορίας ανδρών αγωνιστικής περιόδου 2013/14,  για αγώνες ανόδου, υποβιβασμού και κατάταξης με την συμμετοχή των παρακάτω σωματείων:

Τα παιχνίδια της προτελευταίας αγωνιστικής της Α΄ ανδρών και τα ημιτελικά του φάιναλ-φορ νέων κυριαρχούν στο σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Ανετη νίκη για το μίνι κοριτσιών του Μαντουλίδη

Παίρνοντας εντυπωσιακό προβάδισμα από την αρχή το μίνι κοριτσιών του Μαντουλίδη επικράτησε με 46-20 του Αχιλλέα Τριανδρίας.

Δείτε σε δύο μέρη ολόκληρο τον συγκλονιστικό ημιτελικό νεανίδων της ΕΚΑΣΘ μεταξύ Ηρακλή και ΠΑΟΚ

Δείτε τα highlights από τον αγώνα προπαιδικού Ιωνικός-Μέγας Αλεξανδρος Καλοχωρίου‏

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στους Ομίλους Βορρά της Γ΄ Εθνικής Ανδρών

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στον όμιλο Βορρά της Β΄ Εθνικής Ανδρών

ΑΙΓΑΛΕΩ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 83-75

Προβάδισμα τελικού για τον Πρωτέα Βούλας

Με ανατροπή στην τελευταία περίοδο ο Πρωτέας Βούλας επικράτησε με 78-70 του Παναθληναϊκού απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό της Α1 γυναικών.

Τα φύλλα αγώνα και η τελική βαθμολογία στον όμιλο Νότου της Α2 γυναικών-Στην Α1 η Τερψιθέα

Π. ΦΑΛΗΡΟ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ 51-56

Στο πανελλήνιο νεανίδων το Αρκάδι

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια πέτυχε το Αρκάδι και προκρίθηκε στο πανελλήνιο νεανίδων της Πτολεμαΐδας, άσχετα από το σημερινό αποτέλεσμα. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου ο Διαγόρας Ρόδου επικράτησε άνετα της ΑΓΕ Χαλκίδας. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Νέα επιτυχία για το μίνι της Αποκάλυψης

Τέταρτη νίκη για το μίνι της Αποκάλυψης με αντίπαλο τη Γέφυρα και τελικό σκορ 21-23 σε έναν αγώνα που ήταν αμφίρροπος από την αρχή του.

Νίκη επί της Ασπίδας Ξάνθης για τους εφήβους των Μουδανιών-Όλα τα αποτελέσματα σε πρώτο και τρίτο όμιλο

Τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα των αγώνων στον πρώτο και τον τρίτο όμιλο για τα προκριματικά του Πανελληνίου εφήβων είναι:

«Διπλό» για το μίνι της ΑΕ Πυλαίας

Ύστερα από ένα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο και ανεβάζοντας την απόδοση τους στο δεύτερο ημίχρονο το μίνι της ΑΕ Πυλαίας κέρδισε εκτός έδρας την αντίστοιχη ομάδα του Γαλαξία με 21-42.

Πήραν το ντέρμπι και την πρόκριση οι νεάνιδες του Ηρακλή

Μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων θεατών που βρέθηκαν στην Καλαμαριά, οι  νεάνιδες του Ηρακλή επικράτησαν με 59-53 του ΠΑΟΚ και προκρίθηκαν στον τελικό της ΕΚΑΣΘ όπου θα αντιμετωπίσουν τον Αρη.

Διαφορά 96 πόντων για τις νεάνιδες του Αρη-Στον τελικό της Μ. Τρίτης με αντίπαλο τον Ηρακλή

Εντυπωσιακές οι νεάνιδες του Αρη επιβλήθηκαν με 122-26 του ΕΟ Σταυρούπολης, στον πρώτο ημιτελικό του φάιναλ-φορ της ΕΚΑΣΘ πετυχαίνοντας τη μεγαλύτερη διαφορά πόντων στην Ιστορία των διοργανώσεων.