11 Ιαν 2016

Φοβερός ΔΑΣΩ, «γκρέμισε» από τη δεύτερη θέση την Καλαμαριά

Απίστευτη εμφάνιση για τον ΔΑΣΩ που επιβλήθηκε με 73-52 του Απόλλωνα Καλαμαριάς. Οι παίκτες της ομάδας του Ωραιοκάστρου, «λύγιζαν σίδερα» από τα πρώτα λεπτά και εξασφάλισαν ένα εκπληκτικό προβάδισμα.

Χαλαρή επικράτηση για τον Παναθλητικό Πειραματικό

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων από τα πρώτα λεπτά ο Παναθλητικός Πειραματικό επικράτησε στο Μαντουλίδη με 50-67.

Εύκολο "διπλό" της Μακαμπή στην Επανομή

Εχοντας διαφορά μεγαλύτερη των δέκα πόντων μετά τη δεύτερη περίοδο η Μακαμπή επικράτησε στην Επανομή του Αριστοτέλη με 52-69. Οι νικητές έδειξαν από τα πρώτα λεπτά την ανωτερότητά τους και πέτυχαν άνετα τη σημαντική επιτυχία.

Εντυπωσιακό πέρασμα από τη Μηχανιώνα για την ΑΕΕ Τούμπας

Με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε στη Μηχανιώνα του Ποσειδώνα με 72-84.

Ανετη επικράτηση για τον Γαλαξία

Πιάνοντας πολύ καλή απόδοση σε όλο το παιχνίδι ο Γαλαξίας επικράτησε στο πρώτο γήπεδο της Μίκρας του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 49-74. Οι νικητές πήραν από την αρχή σημαντική διαφορά και την ανέβαζαν μέχρι το φινάλε.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Πέρασαν από την Τριανδρία οι νεάνιδες του Ζέφυρου-Η βαθμολογία

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 42-44 οι νεάνιδες του Ζέφυρου επικράτησαν στην Τριανδρία του Αχιλλέα.

Η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών-Οι καλύτερες και χειρότερες άμυνες και επιθέσεις

Μετά το τέλος του πρώτου γύρου η βαθμολογία του τρίτου ομίλου της  Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών έχει ως εξής:

Νικηφόρο φινάλε του πρώτου γύρου για την Πλατεία

Με νίκη έκλεισε ο πρώτος γύρος για την Πλατεία που επικράτησε στην έδρα της με 69-55, του Ερμή Καλαμαριάς.

Εύκολο πέρασμα από το Ανατόλια για τους παίδες του ΠΚ Νεάπολης

Χωρίς να δυσκολευτεί η παιδική ομάδα του ΠΚ Νεάπολης κέρδισε το Ανατόλια εκτός έδρας με 30-59.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι των εφήβων του Αχιλλέα Τριανδρίας και του Αρη

Εύκολο «διπλό» για τους παίδες του Αετού Κιλκίς

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2016 η ομάδα παίδων του Αετού Κιλκίς επικρατώντας στην Κρύα Βρύση επί του τοπικού Μεγάλου Αλέξανδρου με 80-21.

Φωτορεπορτάζ και στιγμιότυπα από τον αγώνα ΚΣ Γέφυρας-ΓΑΣ Κομοτηνής για την Γ΄ εθνική ανδρών

Πήρε το ντέρμπι κορυφής το ΣΔΟΕ

Μεγάλη νίκη για την αήττητη ομάδα του ΣΔΟΕ/ΥΠ.ΟΙΚ. στο ντέρμπι κορυφής της Β' κατηγορίας του Εργασιακού Πρωταθλήματος του ΕΚΘ επί της έως χθες επίσης αήττητης ομάδας του Ευκλείδη με 67-68.

«Διπλό» στην πρεμιέρα του 2016 για τους εφήβους του ΠΑΟΚ

Με νίκη ξεκίνησε το 2016 το εφηβικό τμήμα του ΠΑΟΚ καθώς επικράτησε εκτός έδρας της ΕΚ Σταυρούπολη με 48-90.

Συνέχισαν το σερί οι έφηβοι του Μαραθώνα

Δωδέκατη συνεχόμενη νίκη για το εφηβικό του Μαραθώνα που παρά το μουδιασμένο ξεκίνημα δεν συνάντησε δυσκολίες στην συνέχεια από την ομάδα του Γαλαξία και επικράτησε με 48-23.

Ανετη επικράτηση των παίδων της ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά οι παίδες της ΑΕ Πυλαίας επικράτησαν με 59-25 του Αριστοτελείου Κολεγίου.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης στην ΕΚΑΣΘ

Ανακοινώθηκε από την ΕΚΑΣΘ το πρόγραμμα των αγώνων της Πέμπτης που είναι το εξής:

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα στην Α2 γυναικών Βορρά και Νότου-Προβάδισμα για Τσαμπούρη, Στέλλα Φουράκη και Στεφανίδου

Μετά το τέλος του πρώτου γύρου οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα στην Α2 γυναικών Βορρά και Νότου είναι οι εξής:

Την Τετάρτη ο αγώνας της μικτής αγοριών της ΕΚΑΣΘ-Ποιοι κλήθηκαν να συμμετάσχουν

Από την ΕΚΑΣΘ καλούνται την Τετάρτη 13 Ιανουαρίου 2016 και ώρα 19:00 στο κλειστό γυμναστήριο Νεάπολης οι παρακάτω αθλητές για τον αγώνα της μικτής με το ΠΚ Νεάπολης:

Παραμένει στον Αίαντα Ευόσμου ο Τσελεμπής

Από τον Αίαντα Ευόσμου ανακοινώθηκε ότι ο σύλλογος δεν δέχεται την παραίτηση του Κώστα Τσελεμπή και έτσι ο γνωστός τεχνικός παραμένει στην τεχνική ηγεσία των παίδων αλλά και του προπαιδικού.

Οι σκόρερς και οι «μπόμπερς» των δύο ομίλων της Β ΕΚΑΣΘ ανδρών-Προηγούνται Παπαδημητρίου, Τσάικος, Νικολούδης, Μπατής

Μετά το τέλος του πρώτου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, οι πρώτοι σε πόντους και τρίποντα στους δύο ομίλους είναι οι εξής:

Αλλαγή μέρας έναρξης στο Μαρούσι-Τρίτων για τη Γ΄ Εθνική Ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, σύμφωνα με το άρθρο 50 παρ. 1γ των κανονισμών (περί αναβολής αγώνων), ο αγώνας ΓΣ Αμαρουσίου-ΑΟ Τρίτων για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αντί της 21/2/2016 και ώρα 17.00, θα διεξαχθεί στις 2/3/2016 και ώρα 19.00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Αμαρουσίου (Αγ. Θωμάς).

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της Α΄ ανδρών ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα παίδων Ανατόλια-ΠΚ Νεάπολης

Νέα επιτυχία για το παιδικό του Αίαντα Ευόσμου-Αποχωρεί ο Τσελεμπής

Συνέχισαν το σερί οι παίδες του Αίαντα Ευόσμου καθώς σημείωσαν την τέταρτη σερί νίκη τους σε πέντε παιχνίδια, επικρατώντας σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα με καλάθι του Χρήστου Νικολάου με 49-48 του Αστέρα Σίνδου.

Διπλή επιτυχία της ΗΟΟΡ επί του ICBS

Νίκες επί του ICBS πέτυχαν παίδες και έφηβοι της ΗΟΟΡ. Αναλυτικά οι αγώνες:

«Φόρτσαρε» στο τέλος το κολέγιο Dei

Νίκη επί του Βόσπορου για το κολέγιο Dei με 69-61. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Στην πρώτη περίοδο η ομάδα του Βόσπορου προηγήθηκε μέχρι και με επτά πόντους ωστόσο οι παίκτες του Κολεγίου έκλεισαν τη διαφορά στο ημίχρονο.

Ανετη επικράτηση για το παιδικό της Δόξας Δρυμού

Σε αγώνα του παιδικού πρωταθλήματος στο Κλειστό Γυμναστήριο Δρυμού μεταξύ Δόξας Δρυμού και Αμπελοκήπων Μενεμένη, νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε η Δόξα Δρυμού με 85-22.

Εύκολο «διπλό» το εφηβικό του Μαντουλίδη

Καλύτεροι σε όλο τον αγώνα οι έφηβοι του Μαντουλίδη επικράτησαν με 36-80 εκτός έδρας του Ναύαρχου Βότση.