16 Νοε 2015

Δίκαια επικράτηση για την ΑΕΕ Τούμπας

Με εκπληκτική εμφάνιση από τους Ταρπάγκο και Μούμογλου, η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε στη Μίκρα του Γαλαξία με 78-84.

Μεγάλο «διπλό» στη Μίκρα για τη Μακαμπή

Καλύτερη σε όλο το παιχνίδι η Μακαμπή επικράτησε δίκαια στη Μίκρα του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 45-54. Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν χωρίς το Μπαλάσκα, δεν έβρισκαν λύσεις στις επίθεση, ενώ οι παίκτες του Δημήτρη Καραμιχάλη είχαν μεγάλους πρωταγωνιστές του Αγρότη, Ρόπουτη και Αρούχ.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Επανομή

Παίρνοντας σημαντικό προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο ο Αριστοτέλης επικράτησε στην Επανομή με 65-58 του Μαντουλίδη.

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση ο Απόλλων επιβλήθηκε με 79-67 στην Καλαμαριά του Παναθλητικού-Πειραματικού. Οι νικητές πήραν από την αρχή μεγάλο προβάδισμα στο σκορ, με εξαιρετική απόδοση στην άμυνα, απέναντι στην αγνώριστη σήμερα ομάδα των Συκεών.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στην Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Μακεδονικός-Πρωτέας Γρεβενών 66-61 για τη Γ΄ Εθνική ανδρών

Ενος λεπτού σιγή στα σημερινά παιχνίδια της ΕΚΑΣΘ

Στα πλαίσια του γενικότερου κλίματος συμπαράστασης και προβληματισμού για τα όσα συνέβησαν στην Γαλλία, η ΕΚΑΣΘ σαν ελάχιστο φόρο τιμής για τα θύματα της 13ης Νοέμβρη, προβαίνει στην τήρηση ενός λεπτού σιγής σε όλους τους σημερινούς της αγώνες.

Φωτορεπορτάζ από το φιλικό του προμίνι αγοριών του Παναθλητικού-Πειραματικού και του Δημόκριτου

Φωτορεπορτάζ από την σημερινή προπόνηση της εθνικής γυναικών στο Μαρούσι

Επέμβαση στον χιαστό της Παυλίδου του Ηρακλή-Επίσκεψη των συναθλητριών της στο νοσοκομείο-Φωτορεπορτάζ

Σε επιτυχημένη χειρουργική επέμβαση αποκατάστασης του πρόσθιου χιαστού υποβλήθηκε σήμερα η αθλήτρια του Ηρακλή Εύα Παυλίδου. Η αποκατάσταση υπολογίζεται στους 5-6 μήνες.

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα παίδων Ανατόλια-Αρης

«Διπλό» των εφήβων του Μεγάλου Αλεξάνδρου επί του Ν. Βότση

Το εφηβικό τμήμα του Μεγάλου Αλεξάνδρου επιβλήθηκε εκτός έδρας του Ναύαρχου Βότση με 48-58 σε αγώνα που πραγματοποιήθηκε χθες.

«Περίπατος» για το παιδικό του Αετού Κιλκίς

Για την τέταρτη αγωνιστική  πραγματοποιήθηκε ο αγώνας των δύο αήττητων ομάδων παίδων του τρίτου ομίλου της ΕΚΑΣΚΕΜ στο ΔΑΚ Κιλκίς όπου η γηπεδούχος ομάδα του Αετού Κιλκίς επικράτησε με 78-33 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Γιαννιτσών.

Ξεχώρισαν Ερμείδης και Κηπουρός στην έβδομη αγωνιστική της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών

MVP της έβδομης αγωνιστικής στον τρίτο όμιλο της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών αναδείχθηκε σίγουρα ο Ερμείδης του Κολεγίου DEI, καθώς με 36 πόντους και 4 τρίποντα οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 85-71 εναντίον του Ατρομήτου Τριαδίου.

Πήραν το ντέρμπι οι Ιππότες Χαριλάου

Ύστερα από ένα εκπληκτικό παιχνίδι που για 36 λεπτά ήταν ντέρμπι οι Ιππότες Χαριλάου επικράτησαν του Βελλερεφοντη με 72-60.

«Φόρτσαρε» στην επανάληψη ο Αετός Φιλύρου

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ο Αετός Φιλύρου επικράτησε με 56-47 του ΠΑΟΔ σε αγώνα για την Γ2 ΕΚΑΣΘ ανδρών.

Ομιλία του Στέφανου Πέρκου στους προπονητές του ΠΚ Νεάπολης

Την Τετάρτη 18/11/2015 στις 20:00 θα πραγματοποιηθεί ομιλία του Στέφανου Πέρκου στους προπονητές καλαθοσφαίρισης του ΠΚ Νεάπολης.

«Διπλή» επιτυχία για την υποδομή του Ιωνικού

Με νίκες συνέχισαν το Σαββατοκύριακο έφηβοι και παίδες του Ιωνικού. Αναλυτικά οι αγώνες:

Οικογενειακή ημέρα στο Μέγα Αλέξανδρο-Φωτορεπορτάζ

Χθες πραγματοποιήθηκε η πρώτη οικογενειακή ημέρα στην ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου. Γονείς και λιλιπούτειοι αθλητές έδωσαν ραντεβού στην φυσική έδρα της ομάδας, το ανοιχτό γήπεδο του Μέγα, και πραγματοποίησαν έναν περίπατο μέχρι το Ποσειδώνιο. Εκεί έγιναν οι προπονήσεις όλων των τμημάτων από τους 2004 μέχρι τους 2010 γεννημένους.

Μητέρα και κόρη μαζί στο παρκέ της Κω

Μια εξαιρετικά σπάνια περίπτωση εκτυλίχθηκε χθες κατά τη διάρκεια του αγώνα Ιπποκράτης Κω – Παναθηναϊκός. Μητέρα και κόρη βρέθηκαν στο παρκέ ταυτόχρονα ως συμπαίκτριες… Ένα όνειρο που έγινε πραγματικότητα για την αρχηγό του Ιπποκράτη Ελένη Δρεττάκη και την μόλις 13 Μαϊων κόρη της, Στέλλα Κουζούκα.

Σταυρίδου: « Έχουμε αγαπήσει την Εθνική Ομάδα»-Η συνέντευξη και σε βίντεο

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η πρώτη συγκέντρωση της Εθνικής Γυναικών στο κλειστό γυμναστήριο του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα προετοιμάζεται για τους δύο πρώτους αγώνες που θα δώσει στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Ευρωμπάσκετ 2017.

Αναβάλλεται ο αγώνας Πανερυθραϊκός-Περιστέρι για την Α2 ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε, λόγω μη ολοκλήρωσης των εργασιών συντήρησης του γηπέδου και μετά από έγγραφη παρέμβαση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Β/Α Αττικής, ο αγώνας Πανερυθραϊκός ΑΣ-ΓΣ Περιστερίου για την 6η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών αντί τις 18/11, θα διεξαχθεί στις 25/11/2015, ώρα 17.00 στο κλειστό γυμναστήριο «Σ. Καλαϊτζής», Ερυθραίας.

Το πρόγραμμα της τέταρτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας ανδρών

Ανακοινώθηκε από την ΕΟΚ το πρόγραμμα των αγώνων της τέταρτης φάσης του κυπέλλου Ελλάδας ανδρών που έχει ως εξής:

Συνέντευξη Τύπου στη Χαλκίδα για τον αγώνα της Εθνικής Γυναικών-Το Πανευρωπαϊκό Νέων Β΄ κατηγορίας στην πόλη της Εύβοιας-Τι δήλωσαν οι παριστάμενοι επίσημοι-Φωτορεπορτάζ

Η Χαλκίδα αναλαμβάνει δράση στα μπασκετικά δρώμενα της χώρας, κάνοντας αρχή από τον αγώνα της Εθνικής Γυναικών με την Ελβετία, το Σάββατο 21 Νοεμβρίου στις 17.00 (ΕΡΤ2) για τα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ 2017.

Προεπιλογή για το κλιμάκιο Νότου (γεν. 1998) της Εθνικής Εφήβων

Προεπιλογή για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Εφήβων (γεννημένοι το 1998) θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 18 Νοεμβρίου.

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της πρώτης κατηγορίας ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι παίδων ΔΕΚΑ(Ελπίδες)-Ερμής Λαγκαδά

Εμφάνιση NBA για το κολέγιο DEI-Πρώτη ήττα για τον Ατρόμητο Τριαδιου

Πιάνοντας ποσοστά NBA το κολέγιο DEI υποχρέωσε το Τριάδι στην πρώτη του ήττα. Το παιχνίδι ήταν στο 7' 22-6 και το μόνο που κατάφερε το Τριαδι ήταν να μειώσει στο 17' σε 37-31 και στο 34' σε 71-64.

«Γκραν γκινιόλ» και νίκη στην παράταση για το Μέγα Αλέξανδρο Ηλιούπολης-Επεισόδια στο τέλος του αγώνα

Υστερα από απίστευτο παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στο τέλος της παράτασης με σουτ  σχεδόν σε νεκρό χρόνο από τον Κώττη, ο Μέγας Αλέξανδρος Ηλιούπολης επικράτησε με 71-70 της Προοδευτικής.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα Γαλαξίας Αδένδρου-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου για το εφηβικό πρωτάθλημα

Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα Δόξα Δρυμού-ΔΕΚΑ για το παιδικό της ΕΚΑΣΘ

Δείτε το buzzer beater τρίποντο που έδωσε τη νίκη στους Ίκαρους Σερρών στον αγώνα με την Αγία Βαρβάρα

Φωτορεπορτάζ από την πρώτη προπόνηση της ακαδημίας κοριτσιών του ΠΑΟΚ στο Ωραιόκαστρο

Φιλικά των ακαδημιών κοριτσιών Ρυσίου και Ραιδεστού-Φωτορεπορτάζ

Φιλικά παιχνίδια έδωσαν οι ακαδημίες κοριτσιών του Νέου Ρυσίου και της Νέας Ραιδεστού στο ΔΑΚ του Ρυσιου ,παρουσία αρκετών γονέων σε ένα πολύ όμορφο κλίμα.

Ανετο πέρασμα από τους Αμπελόκηπους για τον ΑΟ Μεσήμβριας

Με καλή εμφάνιση σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ο ΑΟ Μεσήμβριας δεν άφησε κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους του Αρίωνα Μενεμένης να διεκδικήσουν τον αγώνα και επικράτησε με 39-62.