25 Οκτ 2014

Χωρίς να ιδρώσουν οι έφηβοι του ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από τη νίκη επί του ICBS

Ακόμη μία νίκη για το εφηβικό του ΠΚ Νεάπολης που συνεχίζει αήττητο στο πρωτάθλημα της ΕΚΑΣΘ. Αυτή τη φορά επιβλήθηκε χωρίς καν να ιδρώσει επί του ICBS με 71-43.

«Εκτέλεση» από τα 6.75 για τους εφήβους του Αριστοτέλη Επανομής-Πλούσιο φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με τον Αχιλλέα Θερμαϊκού

Την δεύτερη ήττα γνώρισε σήμερα η ομάδα του εφηβικού του Αχιλλέα Θερμαϊκού απέναντι στην αξιόμαχη και έμπειρη ομάδα του Αριστοτέλη Επανομής που εκτέλεσε τους αντιπάλους της από την γραμμή των 6.75 .

«Φόρτσαραν» στο τέλος οι έφηβοι του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού

Με τρομερή ψυχή και πάθος στο τελευταίο δεκάλεπτο οι έφηβοι του Ολυμπου επικράτησαν στο Ελευθέριο-Κορδελιό με 44-41 της Αναγέννησης Φλόγας.

Ανετο πέρασμα από τον Σταυρό για τις κορασίδες του Φρυγανιώτη

Υγιεινός περίπατος ήταν για τις κορασίδες του Φρυγανιώτη το παιχνίδι στον Σταυρό με αντίπαλο τον τοπικό Αριστοτέλη όπως δείχνει το τελικό 13-65 με το οποίο επιβλήθηκαν.

Πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης το ΠΚ Νεάπολης-Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα με τον ΚΑΟΣ

Νίκη για το ΠΚ Νεάπολης επί του πρώτου μέχρι σήμερα ΚΑΟΣ με 69-61. Ψυχωμένη η νικήτρια ομάδα δεν έδωσε περιθώρια αμφισβήτησης στους φιλοξενούμενους για το ποιος θα ήταν ο τελικός νικητής.

«5 στα 5» για το εφηβικό του Ηρακλή

Επιβλητικοί οι έφηβοι του Ηρακλή επικράτησαν με 41-84 στις Συκιές του ΒΑΟ. Οι παίκτες του «Γηραιού» ανέβαζαν συνεχώς τη διαφορά από το δεύτερο δεκάλεπτο μέχρι το τελικό +43 και παραμένουν αήττητοι.

Εκρηκτικό πέρασμα του Φιλοκτήτη από την Ασπροβάλτα

Ο Φιλοκτήτης αν και ξεκίνησε αρκετά πίσω στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο πήρε… φωτιά από το δεύτερο μέχρι το τέλος και επικράτησε με 63-71 του Αγίου Γεωργίου στην Ασπροβάλτα.

«Κατοστάρα» για το εφηβικό του Καλοχωρίου

Με το εντυπωσιακό 104-19 νίκησαν οι έφηβοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου  τον ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων σήμερα το απόγευμα στο κλειστό του Καλοχωρίου.

Ανετη επικράτηση στο ντέρμπι των αήττητων της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών για το Θερμαϊκό Θέρμης-Η βαθμολογία

Καλύτερος ιδιαίτερα μετά τη δεύτερη περίοδο ο Θερμαϊκός επικράτησε με 57-36 στη Θέρμη του Αίαντα Ευόσμου στο ντέρμπι των αηττήτων της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών. Η μεγαλύτερη διαφορά ήταν το 52-29 υπέρ των γηπεδούχων στο 36ο λεπτό.

Αήττητο συνεχίζει το Ασβεστοχώρι

Πέμπτο νικηφόρο παιχνίδι σε ισάριθμους αγώνες για το Ασβεστοχώρι στο πρωτάθλημα Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών που επικράτησε χωρίς κάποια ιδιαίτερη και ουσιαστική δυσκολία εκτός έδρας της Ολυμπιάδας Ανω Πόλης με 45-78.

Εύκολη νίκη για τις κορασίδες του Μαντουλίδη

Εχοντας το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα οι κορασίδες του Μαντουλίδη επιβλήθηκαν με 83-23 του Ναύαρχου Βότση που κατέβηκε με έξι παίκτριες και αγωνίστηκαν οι πέντε.

Ανετη επικράτηση των εφήβων του ΔΑΣΩ

Ανώτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα ο ΔΑΣΩ επικράτησε άνετα με 63-26 της ΗΟΟΡ για το εφηβικό πρωτάθλημα. Οι παίκτες της Σχολής του Γιώργου Μασλαρινού  πάλεψαν και μείωσαν το σκορ στην τελευταία περίοδο.

Ενημέρωση από το παιχνίδι Θερμαϊκός Θέρμης-Αίας Ευόσμου για την Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών-Συνεχής ανανέωση

Ένα ακόμη παιχνίδι για την εξ αναβολής δεύτερη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών διεξάγεται σήμερα στη Θέρμη μεταξύ του Θερμαϊκού και του Αίαντα Ευόσμου. Υπενθυμίζουμε ότι το πρώτο διεξήχθη χθες και η ΜΕΝΤ επικράτησε άνετα με 82-37 του Χορτιάτη.

Χωρίς προβλήματα ο Θερμαϊκός

Στις νίκες επέστρεψε ο Θερμαϊκός, μετά από δύο συνεχόμενες ήττες, επικρατώντας εύκολα των Μύθων Χαλάστρας με 81-43.

Επέστρεψε στις επιτυχίες ο ΓΑΣ Βασιλικών

Καλύτερος σε όλο το παιχνίδι ο ΓΑΣ Βασιλικών επιβλήθηκε με 77-67 του Ερμή Καλαμαριάς. Το κακό πρώτο δεκάλεπτο του Ερμή, κυρίως αμυντικά, φάνηκε τελικά πως ήταν αρκετό για να φέρει την ήττα.

«Κατοστάρα» για το Θερμαϊκό Θέρμης

Σε εξ αναβολής αγώνα για την τρίτη αγωνιστική της Γ1 ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Θερμαϊκός επικράτησε στη Θέρμη με 106-38 του Νέστορα.

Φωτορεπορτάζ από τον σημερινό αγιασμό του ΠΚ Νεάπολης

Απίστευτα πράγματα-«Λουκέτο» στο κλειστό της Κοζάνης-Δέκα ευρώ για κάθε αγώνα ζητά από τα σωματεία η διοίκηση του Δήμου(!!!)

Κλειδωμένο είναι σήμερα Σάββατο 25 Οκτωβρίου το κλειστό γυμναστήριο της Κοζάνης, αφού η νέα διοίκηση  του Οργανισμού και Αθλητισμού του Δήμου Κοζάνης ζητά από τους συλλόγους που χρησιμοποιούν τις εγκαταστάσεις  το ποσό των δέκα ευρώ για κάθε τους αγώνα, έτσι ώστε να πληρώνονται οι υπάλληλοι που το συντηρούν.

Δείτε το Pregame του αγώνα Παναθληναϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Α1 γυναικών

Δεύτερη νίκη για τον Ευκλείδη στο πρωτάθλημα του ΕΚΘ

Στο κλειστό της  ΕΚΟ η ομάδα του Ευκλείδη, παρά τις απουσίες των Νικολαΐδη και Σμυρνιού,  πήρε εύκολα τη νίκη με 53-38 από την νεοφώτιστη ομάδα των μπισκότων Παπαδοπούλου.

Ανετο «διπλό» για τις κορασίδες του Παναθλητικού

Καλύτερες από τα πρώτα λεπτά οι κορασίδες του Παναθλητικού δεν είχαν πρόβλημα στην Καλαμαριά με τον Απόλλωνα, όπως δείχνει το τελικό 34-68 με το οποίο επικράτησαν.

Φιλικά των τμημάτων υποδομής του ΚΑΟΔ με την ΧΑΝΘ-Επίσκεψη στο μουσείο της «Αδελφότητας»-Φωτορεπορτάζ

Επίσκεψη τμημάτων των ακαδημιών του ΚΑΟΔ πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί στο μουσείο μπάσκετ της ΧΑΝΘ. Στα πλαίσια της επίσκεψης δόθηκαν φιλικοί αγώνες προετοιμασίας-γνωριμίας των τμημάτων προμίνι, junior και παιδικού των δύο συλλόγων.

Τα εξ αναβολής παιχνίδια του Σαββάτου 4 Οκτώβρη περιλαμβάνει κατά βάση το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Αστέρας Σίνδου-Πειραματικό για την Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Νίκη με παράπονα για την διαιτησία από την Αγχίαλο

Καλύτερη σε όλο το παιχνίδι η Αγχίαλος επικράτησε με 64-53 του Αισχύλου σε αγώνα για την Γ2 ανδρών της ΕΚΑΣΘ. Παρά τη νίκη οι γηπεδούχοι τονίζουν ότι έχουν παράπονα από το δίδυμο της διαιτησίας και ότι θα ζητήσουν εξαίρεση από την Πετρογιαννάκη.

Σημαντική νίκη για τον ΑΣΚ Λαγκαδά

Το ροζ φύλλο αγώνα κατέκτησε ο ΑΣΚ Λαγκαδά σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι καθώς επικράτησε του Πέρα με 71-61.  Χωρίς να πιάσει υψηλά στάνταρ απόδοσης η γηπεδούχος ήταν ψύχραιμη στα κρίσιμα σημεία και πήρε την πολύ σημαντική νίκη.

Διαφορά 45 πόντων για τη ΜΕΝΤ-Η βαθμολογία της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών

Χωρίς τις Τοκμάκη και Παπαγεωργίου η ΜΕΝΤ δε συνάντησε κανένα απολύτως πρόβλημα με αντίπαλο τον Χορτιάτη, όπως δείχνει το τελικό 82-37, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της δεύτερης (εξ αναβολής) αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΚΑΣΘ γυναικών.