«Διπλό» στην Ασπροβάλτα για τον Φιλοκτήτη

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Φιλοκτήτη επί του αξιόμαχου Αγίου Γεωργίου στην Ασπροβάλτα με 63-71.

Η νικήτρια ομάδα αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μέχρι και 18 πόντους κατάφερε με ένα δυναμικό καμ-μπακ στο δεύτερο δεκάλεπτο, να ρίξει την διαφορά στους τρεις στο ημίχρονο (42-39). Στην επανάληψη με κλειδί την δυνατή άμυνα, πέρασε μπροστά και έφτασε στη νίκη δίχως να απειληθεί περαιτέρω.
Δεκάλεπτα: 29-16, 42-39, 49-53, 63-71
Διαιτητές: Καμηλάρης-Θρασυβουλίδης
ΑΕ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑΣ: Στρίβας, Νταλακούδης, Ντιάλι, Χαψής 8(2), Γιούρούκης 13(4), Κοκκαλιώτης, Μισοπαπάς 19(1), Παναγιωτίδης 6, Ζαβαλέρης, Ιωάννου 17(3).
ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ (Οταμπασίδης): Μηνασίδης 23(2), Σοφιανίδης 17(3), Γκάζος 9(1), Γιαννακίδης 10, Χοπτερίδης 5, Σταυρίδης 4, Ζαχαριάδης 3, Δούρτμες, Βαφειάδης.