Πρώτες στον όμιλό τους οι Ελπίδες Ηλιούπολης

Την μοναξιά της κορυφής του ομίλου απολαμβάνουν μετά το πέρας της 11ης αγωνιστικής οι Ελπίδες Ηλιούπολης καθώς επικράτησαν δύσκολα της μαχητικής Ολντ Σκουλ με 71-68.

Οι Ελπίδες είχαν ένα ελαφρύ προβάδισμα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού μέχρι και λίγα λεπτά πριν το τέλος όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν για πρώτη φορά με 62-64.

Οι γηπεδούχοι γρήγορα ξαναπήραν τα ηνία στο σκορ και εν τέλει τη νίκη στις λεπτομέρειες με το τελικό 71-68.

Αυτή ήταν η δέκατη επιτυχία των Ελπίδων σε σύνολο έντεκα αγώνων στη δύτερη φάση και έχοντας πλέον σφραγίσει την άνοδο στην Γ1 κατηγορία οδηγούν την κούρσα του ομίλου με τρεις αγωνιστικές να υπολείπονται για το τέλος του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 23-18, 39-34, 59-53, 71-68.
Διαιτητές: Κασόλης-Χατζίδου
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Κασούμης): Κυριαζίδης 22(2), Γιαννακίδης  9, Δημητρίου 9, Μισιούδης 8, Σταμάτης 8, Πάσχος 6, Κατσουπάκης 5, Ριμπίτσκι 4, Χασιώτης, Τερμεντζής.
ΟΛΝΤ ΣΚΟΥΛ (Μαυρουδής):  Τοπρίτσικας 26(2), Τσολακίδης 13(2), Σακκάς 13(1), Χειρίδης 10, Κονδύλης 4, Μποζίνης 2, Παπανικολάου, Καλπίδης, Σπυριδωνίδης, Νανακος, Ιωσηφίδης, Μαυρουδής.