«Πέρασε» από τη Λητή η Αναγέννηση Φλόγα

Παίζοντας καταπληκτική άμυνα μετά το πρώτο δεκάλεπτο η Αναγέννηση Φλόγα Πολίχνης καθοδηγούμενη από τον Κώστα Γιαννάκαρο πήρε μία εκτός έδρας νίκη… χρυσάφι επί του αήττητου στη δεύτερη φάση Μακεδονικού Λητής με 41-46. Ενδεικτικό είναι ότι οι γηπεδούχοι στο δεύτερο δεκάλεπτο έβαλαν μόλις τρεις πόντους .

Στο κομμάτι της άμυνας οι οκτώ παίκτες των νικητών (λόγω τραυματισμών) έδωσαν και την ψυχή τους . Στην επίθεση ο Αβραμίδης έκανε μεγάλη εμφάνιση και οδήγησε την ομάδα στη νίκη. Μεγάλη η συμβολή του Ιορδανίδη και του Ντούρου με τρία καθοριστικά τρίποντα όταν τα ματς… έκαιγε.

Δεκάλεπτα: 20-13, 23-21, 34-33, 41-46
Διαιτητές: Τζεκάκης Γ.-Παπαδόπουλος
Μακεδονικός Λητής (Τσαλιγόπουλος): Βλαχάκης, Χατζηαντωνίου 2, Ζαμπούλης, Χατζηαντωνίου Α., Μανιός, Παπαδόπουλος, Μανιός Ε., Ονταμπασόγλου 17(1), Γανατσίδης 12, Παπαδόπουλος Σ., Παπαχρήστου 3, Καληφούλης 7(1).
Αναγέννηση Φλόγα Πολίχνης (Γιαννάκαρος): Κιαμουλίδης 2, Φερμάνογλου, Γούσιος 6, Ιορδανίδης 11, Αβραμίδης 16(1), Ντούρος 9(3), Τσολακίδης 2, Ταξιλταρίδης.