Τέταρτος στον όμιλό του ο Αριστοτέλης Θεσσαλονίκης

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον  Αριστοτέλη Θεσσαλονίκης στον χθεσινό  αγώνα με την ομάδα των Λαγυνών (48-54). Οι δύο ομάδες  από την αρχή μέχρι το τέλος του αγώνα ήταν κοντά στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι, αν και είχαν το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, βρέθηκαν πίσω στο σκορ με δύο πόντους δύο λεπτά πριν την λήξη. Με πιεστική άμυνα και  καλές επιλογές στην επίθεση ο Αριστοτέλης πανηγύρισε στο  τέλος τη νίκη, κλείνοντας έτσι  με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος με την κατάκτηση της τέταρτης θέσης (15 νίκες), και το δικαίωμα συμμετοχής σε αγώνες κατάταξης.

Δεκάλεπτα: 11-12, 21-24, 30-36, 48-54
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης - Τσάνταλη
ΛΑΓΥΝΑ (Βάσκος): Πασχαλίδης 3(1), Αμπατζής 11(3), Γουλτίδης 6(1), Φωτιάδης 10(1), Στράντζαλης Ε. 12(4), Αλβανίδης , Αγατσίωτης 3,  Ραϊκίδης, Χ''αναγνώστου 1, Τσορμπάτζογλου 2.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Καλαντζής): Κυριακίδης 3(1), Παυλός 2, Ντόντης 5(1), Οικονόμου, Μηράζης , Πίτσος 8, Γιοβανούλης 11, Γάργαλης 7, Πετράκης 2,  Σωτηρίου ,  Ανδρεάδης 16(3).