Παρέμεινε αήττητος ο Κεραυνός Αγίου Παύλου

Χωρίς τα δύο βασικά του «πεντάρια» Κούβελα (έπαιξε μόλις δύο λεπτά) και Βαλαβανίδη (δεν αγωνίστηκε λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων), ο Κεραυνός Αγίου Παύλου επιβλήθηκε με 79-71 του Γαλαξία. Οι νικητές είχαν προβάδισμα από την αρχή αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν πάντα κοντά στο σκορ.

Ο Γαλαξίας αγωνίστηκε κι αυτός ουσιαστικά χωρίς ψηλούς καθώς ο Μπαρμπαρούσης τραυματίστηκε στο τρίτο λεπτό και ο Τσιαντάκης δέχθηκε δύο τεχνικές ποινές στο τέλος της πρώτης περιόδου.
Δεκάλεπτα: 19-15, 42-38, 60-55, 79-71
Διαιτητές: Συμεωνίδης-Σιταρίδης-Λουλουδιάδης
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος 17(1), Σιμητόπουλος 7(1), Αγγελόπουλος 6, Σκουφετζής Ε., Σκουφετζής Α., Τζάμος, Μόσχου 17(2), Μαυροματίδης 6, Χατζατούρωβ 15(1), Λάππας 11(1), Κούβελας 2.

ΓΑΛΑΞΙΑΣ (Τζιόμαλος): Τζιβάνης 7(1), Γιώρτσιος 7(1), Κανλής 6(2), Γιαννόπουλος 2, Παναγιωτόπουλος 5(1), Κεσίσογλου 8(1), Μπαρμπαρούσης, Μασλαρινός 25(3), Τσιαντάκης 9.