Πρώτη νίκη δια… περιπάτου για τον ΔΑΣΩ

Εξαιρετικός μετά τη δεύτερη περίοδο ο ΔΑΣΩ επιβλήθηκε με 79-47 της ΔΕΚΑ στο ντέρμπι των..ουραγών και την άφησε μόνη στην τελευταία θέση χωρίς νίκη.

Οι παίκτες του Ρούλη Καραγιαννίδη και της Τάνιας Μπουγιουκλή βελτιώθηκαν στην άμυνα μετά το δεύτερο δεκάλεπτο και αύξαναν τη διαφορά μέχρι το τέλος του αγώνα, σκοράροντας και οι δώδεκα.
Δεκάλεπτα: 23-20, 46-31, 62-37, 79-47
Διαιτητές: Τζιίμα-Κοϊμτζόγλου-Σελεβός
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης-Μπουγιουκλή): Μπάγκι 16(3), Παπανικολάου 11(2), Ζηκούλης 7, Σιδηρόπουλος 4, Βαρδόπουλος 4, Χατζηκωνσταντίνου 5, Ταρνανίδης 4, Κουκουσεράκης 3, Μπακιρτζίδης 2, Παπαευαγγέλου 20(2), Κωστόπουλος 2, Χατζηβασιλειάδης 3.
ΔΕΚΑ (Γεροφώτης-Μαγκώτσιος): Πλιόσκας 4, Αμανατίδης 8, Μαύρος 10, Καλφαλίδης 2, Δημητριάδης, Κεραμίδης 9, Βάσκος 2, Τσιροπούλης 3, Γεροθανάσης 6(1), Αλεξιάδης, Χατζηβρέττας 3(1).