«Καθάρισε» στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός-Πειραματικό

Με τρομερή εμφάνιση στην δεύτερη περίοδο σε άμυνα και επίθεση ο Παναθλητικός-Πειραματικό επικράτησε στη ΜΕΝΤ της ΑΕΕ Τούμπας με 55-69. Η ομάδα του Γιάννη Τσεσμετζή μετέτρεψε το 21-16, με το οποίο έχανε στις αρχές της συγκεκριμένης χρονικής περιόδου σε 21-43 με εκπληκτικό σερί 0-27.

Στην τρίτη περίοδο δέχθηκε σερί 14-2 και η ΑΕΕ Τούμπας μείωσε στους δέκα, αλλά η νίκη ήρθε άνετα τελικά για τους φιλοξενούμενους.
Δεκάλεπτα: 18-16, 21-43, 39-51, 55-69
Διαιτητές: Λόρτος-Φούτζηλας-Παπαθανασίου
ΑΕΕ ΤΟΥΜΠΑΣ (Καπνιάς): Ταρπάγκος 6, Πεγιάς 3(1), Φλώρος 6(2), Λεμονίδης 5, Μούμογλου 6(1), Φλιώνης, Εικοσιδυός 4, Καλαμαράς 6, Χατζηπαραδεισης 5(1), Πισσανίδης, Γουδιάς 3, Τούπος 11(1).
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ  (Τσεσμετζής): Βογιατζής Λ. 9(1), Τσεσμετζής 2, Πράντζος 11(2), Κεχαγιάς, Βογιατζής Δ. 17(1), Καλούτσικος 10, Κοϊμτζόγλου 4, Γιώρτσιος 5(1), Γιαννακός 2, Μπάκος, Κάσουρας 9(1), Κιρκινέζιαδης.