er

Στον Κρόνο Αγ. Δημητρίου ο τίτλος του W Rising Stars-Επικράτησε στον τελικό του Ολυμπιακού Βόλου με 76-51-Το στατιστικό του αγώνα και φωτορεπορταζ

Τον τίτλο του W Rising Stars κατέκτησε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου που επικράτησε 76-51 του Ολυμπιακού Βόλου στον τελικό του Final Four της διοργάνωσης που διεξήχθη για πρώτη φορά την εφετινή περίοδο, και ολοκληρώθηκε σήμερα (11/2) στο κλειστό Δημοτικό Γυμναστήριο της Ραφήνας.

Η ομάδα του Αγίου Δημητρίου, η οποία σ΄ αυτό το διήμερο είχε σταθερότητα και καλή απόδοση, απόκτησε από την αρχή της αναμέτρησης τον έλεγχο του αγώνα. κάτι το οποίο τής έδωσε και το προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο (32-18, 18′), διατηρώντας το σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Η διαφορά μάλιστα υπέρ του Κρόνου έφτασε στην μέγιστη τιμή της στην τρίτη περίοδο (64-28, 28′), με τον Ολυμπιακό Βόλου να παρουσιάζει κενά στην άμυνα αλλά και σημάδια κόπωσης από την αναμέτρησή του το Σάββατο στον ημιτελικό, με τις Εσπερίδες Καλλιθέας.

Διαιτητές: Φραγκούλη, Τσουρή, Γαρατζιώτης

Δεκάλεπτα: 16-10, 42-22, 64-37, 76-51

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Ανδρεοπούλου): Στολίγκα 19 (3), Τσιριγιώργη 2, Ανδρέου 16, Μανωλοπούλου, Προδρομίδη 9 (1), Φουστέρη 5 (1), Τουμπανιάρη 5, Τσιμπριμάνη, Παπακώστα, Ζαφείρη 9 (3), Θεοδωροπούλου 2, Σταθοπούλου 9

Ολυμπιακός Βόλου (Παπαθανασίου): Ράπτη 2, Μπασδέκη, Πολύζου 3, Τσομπανοπούλου 4, Μητράλη 5 (1), Σιουμουρέκη 2, Λογοδότη 4, Καραστάθη 9, Κοτοπούλη 12, Νταϊάκη 10.