er

Πήραν το ντέρμπι με τον Κεραυνό οι άνδρες του ΕΟ Σταυρούπολης

Για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος το ανδρικό του ΕΟ Σταυρούπολης νίκησε την ομάδα του Κεραυνού Ωραιοκάστρου με 52-38 και έφτασε τις τρεις νίκες την φετινή περίοδο.

Κακό το πρώτο ημίχρονο και από τις δύο ομάδες και αυτό φαίνεται από το αποτέλεσμα του ημιχρόνου (16-18). Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ με αυτό να λήγει ισόπαλο (32-32). Στο τελευταίο όμως δεκάλεπτο ένα σερί 20-6 έδωσε την νίκη στους γηπεδούχους, απέναντι σε μια εξίσου ανταγωνιστική ομάδα.

Δεκάλεπτα: 13-7, 16-18, 32-32, 52-38

Διαιτητές: Κατσινάς-Αναστασιάδης Κ.

ΕΟ Σταυρούπολης (Χατζηχαραλαμπίδης): Πατεράκης 6, Γκάτζογλου 2, Χατζηαθανασίου 2, Φουτσιτζής 3(1), Παπαδόπουλος 10(1), Στόιλας 9(1), Κωδωνάς 5, Νατσιόπουλος 10(1), Τσαρτσίδης 5, Λογγινίδης, Σταμάτης, Βατακίδης.

Κεραυνός Ωριοκάστρου (Κυρκόπουλος-Μόσχου): Παπακώστας 8(2), Τσιρκινίδης 4, Στουγιάννης 7, Γιαννούσης 2, Σεφερίδης 2, Χριστίδης 5, Βοργιαζίδης 10, Μήτσας, Πατσιαβούρας, Θωμαϊδης, Μιχαηλίδης.