er

«Πέρασε» και από τη ΧΑΝΘ το εφηβικό της ΔΕΚΑ

Υστερα από συναρπαστικό παιχνίδι, οι έφηβοι της ΔΕΚΑ επικράτησαν στη ΧΑΝΘ με 73-68. Οι παίκτες της ομάδας του Ευόσμου βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην τρίτη περίοδο, με σερί 30-8 πήραν σημαντική διαφορά. Η ΧΑΝΘ μείωσε πάλι στους τέσσερις πόντους με δικό της σερί 16-4, αλλά δε μπόρεσε να πετύχει κάτι καλύτερο.

Η ΧΑΝΘ έχει παράπονα από το πρώτο διαιτητή, ο οποίος απέβαλε τον Νίκο Κεραμέα από τον πάγκο,  ενώ είχε προβάδισμα στο σκορ.

Δεκάλεπτα: 17-10, 36-30, 44-60, 68-73

Διαιτητές:  Μιχέλης Θ.-Κασαπίδης

ΧΑΝΘ (Κοκκινόπουλος): Σαρρής 10(1), Ρουκουνάκης 3(1), Κυλαντωνίδης 4, Χιτικούδης 23(1), Καρακύργιος 6, Επαμεινώνδας 5(1), Φούσιας, Τσιούρας, Ιωάννου 17, Σειραδάκης, Μυρκόπουλος, Γιάννης

ΔΕΚΑ ( Νικολαΐδης-Ντάγιος): Τζαμπασλής 5(1), Τσιμερίκας Β . 14, Τσιμερίκας Α., Λιοτόπουλος 13, Ιωαννίδης 7(1), Πατρίκης,  Παλαμίδας, Σαμοντούροβ 22(1), Καλαντζής 12(2), Καπαγερόπουλος, Πούντος, Καρυώτης.