Πάλεψαν οι νεάνιδες του Πιερικού Αρχέλαου, αλλά ηττήθηκαν στον… πόντο από τον ΟΑ Χανίων-Το στατιστικό, δηλώσεις και φωτορεπορτάζ του αγώνα-Η κατάταξη και το αυριανό πρόγραμμα

Υστερα από συγκλονιστικό παιχνίδι οι νεάνιδες του ΟΑ Χανίων επικράτησαν με 48-47 του Πιερικού Αρχέλαου και θα διεκδικήσουν αύριο τον τίτλο με αντίπαλο τον ΓΣ Ηλιούπολης.

Οι Κρητικές ήταν καλύτερες στο πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη η ομάδα από την Κατερίνη κατάφερε να «μαζέψει» το σε βάρος της σκορ και μάλιστα προηγήθηκε με σερί 8-0 με 47-45, 1:30 πριν το τέλος. Μία βολή από τη Δερμιτζάκη και ένα δίποντο της Θεοδοσουλάκη, έδωσαν τη μεγάλη νίκη στην ομάδα από τα Χανιά.

Διαιτητές: Θεονάς-Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 15-5, 25-16, 36-32, 48-47
ΟΑ Χανίων (Δημητρουλάκη): Δερμιτζάκη 10,Χαιρετάκη, Θεοδοσουλάκη 12, Παπαδάκη 7, Δασκουλίδου 8, Κιντριλη 2, Σκουμπάκη 9
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 8, Κιλ, Κιολέογλου 13, Μάντζου 10, Καρανικόλα, Μάντη, Μπουμπουλέντρα 7, Καρατάσιου 9, Ζαρκανέλα