18 Δεκ 2017

Δίκαια νίκη για την ΑΕΕ Τούμπας

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές διακυμάνσεις στο σκορ, η ΑΕΕ Τούμπας επικράτησε με 79-74 του ΔΑΣΩ.

Καθαρή επικράτηση για την ΑΕ Πυλαίας

Εχοντας συνεχώς το προβάδισμα στο σκορ η ΑΕ Πυλαίας επικράτησε εντός έδρας της Μακαμπή με 75-64. Οι φιλοξενούμενοι που δεν ήταν καλοί κατάφεραν να μειώσουν στους τέσσερις στην τελευταία περίοδο, όμως η ψαλίδα άνοιξε πάλι για τους νικητές.

«Βόλτα» στο Ωραιόκαστρο για την ΔΕΚΑ

Εντυπωσιακή η ΔΕΚΑ επικράτησε στο Ωραιόκαστρο του Κεραυνού με 56-85. Στο 22ο λεπτό αποσύρθηκαν οι μεγαλύτεροι σε ηλικία παίκτες και οι μικρότεροι ήταν αυτοί που ανέβασαν κι άλλο τη διαφορά.

Μεγάλη επιτυχία για τον Αριστοτέλη Επανομής

Παίρνοντας προβάδισμα στο δεύτερο ημίχρονο ο Αριστοτέλης επικράτησε στην Επανομή με 69-62 του Κεραυνού Αγίου Παύλου. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στους τέσσερις πόντους ένα λεπτό πριν τη λήξη, αλλά η ευστοχία των νικητών στα τρίποντα σε όλο το παιχνίδι τους έδωσε το ροζ φύλλο.

Νίκη στο… καλάθι για τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας

Εχοντας προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι, ο Ποσειδώνας επικράτησε στη Μηχανιώνα με 78-76 του Γαλαξία.

Εύκολη πρόκριση για τη Δόξα Ασσήρου-Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

Εχοντας διψήφια διαφορά από το πρώτο δεκάλεπτο, η Δόξα Ασσήρου επικράτησε στις Συκιές με 49-66 του Αλέξανδρου και προκρίθηκε στις 16 καλύτερες ομάδες του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική της Α΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών-Ενημέρωση ανά δεκάλεπτο

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα και την παρακάμερα του αγώνα ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ζέφυρος για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα εφήβων ΠΚ Νεάπολης-Ιωνικός

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα του αγώνα παίδων Βεργίνα-ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας

ΑΕΕ Τούμπας-ΔΑΣΩ, ζωντανά στις 20:45 από το κλειστό της ΜΕΝΤ

Οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα της Α2 γυναικών (Ομιλοι Βορρά και Νότου)-Πλησιάζει την κορυφή των σκόρερ η Καραμπατζάκη

Μετά την δέκατη αγωνιστική οι πρώτες σε πόντους και τρίποντα των ομίλων Βορρά και Νότου της Α2 γυναικών είναι οι εξής:

Σημαντική επιτυχία για το εφηβικό του Ιωνικού

Μεγάλη νίκη για τους εφήβους του Ιωνικού που επικράτησαν στη Νεάπολη του ΠΚ με 51-54.

Εύκολο «πέρασμα» από την Σταυρούπολη για τα Λαγυνά

Εχοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο τα Λαγυνά επικράτησαν εκτός έδρας του Πήγασου με 52-71.

Δύο αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών στο Μαρούσι

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Δικαιοδοτικό Όργανο της ΕΟΚ επιβάλλει την ποινή διεξαγωγής δύο αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών στο Μαρούσι, για όσα διαδραματίστηκαν στον αγώνα με το Ψυχικό (2/12) για το πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών

Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων-Ποιοι κλήθηκαν

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τετάρτη (20/12) στις 16.30 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι παίκτες που έχουν κληθεί είναι οι:

Πετυχημένο φινάλε του 2017 για τους παίδες του Αρη

Νίκη και για το παιδικό του Αρη στο τελευταίο παιχνίδι της χρονιάς με αντίπαλο την HOOP και σκορ 77-49.

Ανετο «διπλό» για το ανδρικό του Αστέρα Ιπποδρομίου

Ανεβάζοντας την απόδοσή τους ανά περίοδο οι άνδρες του Αστέρα Ιπποδρομίου επικράτησαν εκτός έδρας του Νέστορα με 54-77.

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι των αγώνων της Τετάρτης για την Α2 Ανδρών

Οι διαιτητές και οι κομισάριοι της 11ης αγωνιστικής της Α2 Ανδρών, είναι:

Πήραν το τοπικό ντέρμπι οι έφηβοι της Νέας Ραιδεστού

Με μια πολύ κακή εμφάνιση, και μένοντας πίσω στο σκορ μέχρι και τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, το εφηβικό της Νέας Ραιδεστού κατάφερε τελικά να επικρατήσει στο εκτός έδρας ματς επί του Αχιλλέα Θερμαϊκού με 52-55.

Δείτε την συνέντευξη τύπου μετά το τέλος του αγώνα Χαρίλαος Τρικούπης-Φάρσαλα για την Β΄ Εθνική ανδρών

Αλλαγή γηπέδου και ώρας έναρξης σε αγώνες της Α2 ανδρών

Από την Επιτροπή Πρωταθλημάτων της ΕΟΚ ανακοινώθηκε ότι, λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΕ Λάρισας – ΑΕ Δόξα Λευκάδας, για την 11η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 20/12/2017 και ώρα 17.00 αντί του Κλειστού ΕΑΚ Λάρισας «Αλκαζάρ» , θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Νεάπολης Λάρισας.

Ένσταση του ΑΣ Καρδίτσας για το φινάλε του αγώνα στην Καστοριά

Αναφορικά με τα όσα έγιναν στον αγώνα ΑΣ Καστοριάς-ΑΣ Καρδίτσας για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Ανδρών, η ομάδα της Θεσσαλίας ανακοινώνει τα εξής:

Στιγμιότυπα από τον αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Α2 γυναικών

Η παρουσίαση και δηλώσεις μετά τον αγώνα Παναθηναϊκός-Παναθλητικός για την Α1 γυναικών

Ανετο «διπλό» για το παιδικό του Φρυγανιώτη

Εχοντας σημαντικό προβάδισμα από την αρχή το παιδικό του Φρυγανιώτη επικράτησε στο Ασβεστοχώρι με 36-64.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από τον αγώνα Μακεδονικός-Κένταυρος Καλλικράτειας για την Γ΄ Εθνική ανδρών

Προπόνηση αύριο για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων-Τα ονόματα των συμμετεχόντων

Την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου και ώρα 16:30 στο γήπεδο της Μίκρας Β’ , θα πραγματοποιηθεί η προπόνηση των παρακάτω αθλητών του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Παμπαίδων:

Φιλικό με τη ΜΕΝΤ για το κλιμάκιο Βορρά της Εθνικής Εφήβων-Ποιοι κλήθηκαν να αγωνιστούν

Την Τρίτη 19 Δεκεμβρίου και ώρα 20:45 θα πραγματοποιηθεί φιλικό παιχνίδι μεταξύ του κλιμακίου Βορρά της Εθνικής Εφήβων και της ομάδας της ΜΕΝΤ στο κλειστό γυμναστήριο της ΜΕΝΤ. Γι’ αυτό καλούνται να δώσουν το παρών οι παρακάτω αθλητές:

Το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ-Η βαθμολογία της Α΄ ανδρών

Τα παιχνίδια της Α΄ κατηγορίας στους άνδρες ξεχωρίζουν από το σημερινό πρόγραμμα της ΕΚΑΣΘ που είναι το εξής:

Εύκολη επικράτηση για το παιδικό του Ολυμπου

Παίρνοντας σημαντική διαφορά από την αρχή το παιδικό του Ολυμπου Ελευθερίου Κορδελιού επικράτησε εκτός έδρας των Αμπελοκήπων-Μενεμένης με 28-66.

Παρά δύο… εκατό για το εφηβικό του Αρη

Με νίκη τελείωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2017 το εφηβικό του Αρη που επικράτησε στο «Ιβανώφειο» του Ηρακλή με 66-98.

«Διπλό» στο Ασβεστοχώρι για την Αναγέννηση Φλόγα

Με νίκη έκλεισε το 2017 η Αναγέννηση Φλόγα, που επικράτησε του Αετού Φιλύρου με 69-82.

Τι δήλωσαν Γκογκάκης και Τζίκου μετά τον αγώνα Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου για την Α2 γυναικών

Ανετα «διπλά» για άνδρες και παίδες του Αχιλλέα Θερμαϊκού

Αν και δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι με όπλο την πολύ καλή άμυνα οι άνδρες του Αχιλλέα Θερμαϊκού πήραν την νίκη με 36-53 κόντρα στον Βόσπορο.

Νικολαϊδης: «Ξεκινήσαμε δυναμικά και επιβληθήκαμε»

Ο αθλητής της ομάδας Γιάννης Νικολαϊδης μετά τον αγώνα με την Ασπίδα Ξάνθης δήλωσε στα «Νέα Φίλων Μπάσκετ ΚΣ Γέφυρας»:

Δουβίτσας: «Αδικαιολόγητη καθίζηση»

Ο προπονητής της Νίκης Λευκάδας, Νίκος Δουβίτσας μίλησε για το παιχνίδι με τον Πρωτέα Βούλας στο γραφείο τύπου του σωματείου:

«Ανέβασαν στροφές» μετά το δεύτερο δεκάλεπτο οι παίδες του Θερμαϊκού Θέρμης

Καλύτεροι μετά τη δεύτερη περίοδο οι παίδες του Θερμαϊκού Θέρμης  επικράτησαν του Αστέρας  Πλαγιαρίου με  53-30.

Στιγμιότυπα από τον αγώνα εφήβων ΒΑΟ-Μακαμπή

Εύκολη επικράτηση για τον ΠΑΟΔ

Με πολύ καλή απόδοση στην πρώτη και την τελευταία περίοδο, ο ΠΑΟΔ επικράτησε με 74-51 του Φίλιππου.