Κοντά στα πλέι-οφ ο ΑΣΚ Λαγκαδά

Την 13η νίκη σημείωσε ο ΑΣΚ Λαγκαδά που έπαιξε όσο χρειαζόταν για να ξεπεράσουν το εμπόδιο του Πύρρου Ευόσμου επικρατώντας με 60-44. Το ματς μέχρι το ημίχρονο ήταν κοντά στο σκορ.

Στο τρίτο δεκάλεπτο με ένα ξέσπασμα των γηπεδούχων ξέφυγε η διαφορά στο σκορ, και διατηρήθηκε μέχρι το τέλος. Να σημειωθεί ότι με αυτή τη νίκη, σε συνδυασμό την ήττα του ΑΣ Αστέρες, ο ΑΣΚ πέρασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας όπου οδηγεί στα πλέι-οφ.
Δεκάλεπτα: 17-16, 31-29, 48-38, 60-44
Διαιτητές: Καμηλάρης-Σπυριάδης
ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ (Χρηστίδης): Κωστελίδης  18(1), Κατσαβελης 7(1), Χρηστιδης 2, Αγγελιδης, Πολυζος 10, Πατσιουρας, Θεοδωροπουλος Α.  12(3), Πεφτιτσης 3, Καργιας, Καραλης 8(1).
ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ (Γερακούδης): Παπαδοπουλος Λ. 19(1),  Φουρνιωτης, Ξανθοπουλος 5(1), Πελτεκης, Κουκλης, Γκεκας 2, Ψυλλας 15(1), Παπαδοπουλος Κ., Τουμπαριδης 2, Πασχαλιδης 1.