«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Μεσήμβρια

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΑΟ Μεσημβρίας στο κλειστό της Νεοχωρούδας και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 62-72 επί της μαχητικής Δόξας Πενταλόφου στον εξ αναβολής αγώνα της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Το ματς στα πρώτα λεπτά ήταν αμφίρροπο. Στην αρχή της δεύτερης περιόδου οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με 10 πόντους αλλά στο σημείο εκείνο οι παίκτες του Α.Ο.Μ. αφυπνίστηκαν και με ένα εντυπωσιακό σερί που συνεχίστηκε στην τρίτη περίοδο πέρασαν μπροστά με 14 πόντους (49-63).

Στην τέταρτη περίοδο δεν άλλαξε κάτι ιδιαίτερα και έτσι το τελικό 62-72 θεωρείται δίκαιο αποτέλεσμα. Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι νεαροί παίκτες της ομάδας Χασαπίδης, Δημολιός και Χουρμουζηίδης που πήραν από τον προπονητής τους αρκετό χρόνο συμμετοχής και τον δικαίωσαν.

Δεκάλεπτα: 14-12,  35-35,  49-63,  62-72
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Μιμικόπουλος
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ (Γιόφκας): Τράπτσιος, Τούσκας Θ. 11, Γκόντης 3, Τούσκας Κ. Γιόφκας Σ. 4, Γιόφκας Χ., Κλιαγκώνης 21 (2), Μασώνης 16, Τσασκόπουλος 7.
Α.Ο. ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ (Κυρκόπουλος): Χριστοφής 2, Μπρούσαλης 5, Χουρμουζηίδης 4, Κεραμιδάρογλου 2, Κιουρσίδης 25 (4), Αλμασίδης 14, Ηλιού 2, Ασλανίδης, Χασαπίδης 9 (2), Στάμογλου 3, Δημολιός 6, Κατσούκας.