Δίκαια επικράτηση για τον ΑΟ Μεσήμβριας

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση στα τρία από τα τέσσερα δεκάλεπτα του αγώνα η ομάδα του ΑΟ Μεσημβρίας επιβλήθηκε δίκαια της γηπεδούχου ομάδας της Δόξας Πενταλόφου με 30-49.

Ηταν μια νίκη - επιβράβευση των προσπαθειών που κάνουν οι παίκτες της ομάδας της Μεσημβρίας. Από την αρχή του αγώνα ο Α.Ο.Μ. έλεγξε απόλυτα το ρυθμό και χάρη στην εντυπωσιακή του άμυνα πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με σκορ 11-34. Στο δεύτερο μέρος και ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο ήρθε η χαλάρωση και το σκορ δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις. Επόμενη αναμέτρηση την επόμενη Δευτέρα στις 9 το βράδυ με τους Μακεδόνες Αξιού στο κλειστό της Γέφυρας.
Δεκάλεπτα: 6-18, 11-34, 21-43, 30-49
Διαιτητές: Αντωνίου-Κουφούδης
ΑΟ ΜΕΣΗΜΒΡΙΑΣ (Χατζηαντωνίου-Δαμάσκος): Αντωνιάδης, Χατζηαντωνίου 12, Ηλιού 4, Μπρούσαλης 12, Χριστοφής 8, Τσιρέκας, Καρυπίδης, Αγαθός 2, Αλμασίδης 11 (1), Στάμογλου Γ., Στάμογλου Κ., Δεμερτζής.
ΔΟΞΑ ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΥ: Καρκάρης 7, Μεργιανιώλης 7 (1), Γιόφκας Χ., Γιόφκας Θ., Μάσκας, Ναρασιάνης 4, Τούσκας Κ., Τράπτσιος 2, Τούσκας Θ. 10 (1).