er

EuroCup Γυναικών: Ερυθρός Αστέρας – Πρωτέας Βούλας 93-53-Το στατιστικό του αγώνα και φωτορεπορτάζ

Ο Πρωτέας Βούλας γνώρισε την ήττα στη Σερβία με 93-53 από τον Ερυθρό Αστέρα στον δεύτερό του αγώνα για το EuroCup Γυναικών.

Η ελληνική ομάδα δεν βρέθηκε σε καλή αγωνιστικά ημέρα κάτι το οποίο και εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος.

Ο Πρωτέας Βούλας στο πρώτο δεκάλεπτο κόντραρε τον Ερυθρό Αστέρα και δεν άφησε τον αντίπαλό του να πάρει διαφορά.

Το σκηνικό άλλαξε στη β΄περίοδο με την σερβική ομάδα να βρίσκει λύσεις στην επίθεση κλείνοντας το πρώτο μισό του αγώνα με διαφορά 16 πόντων (44-28).

Ο Ερυθρός Αστέρας έχοντας βρει ρυθμό αύξησε και άλλο την διαφορά φτάνοντας στην άνετη νίκη με 93-53.

Διαιτητές: Ζένις (Σλοβακία), Ρόζενμπεργκς (Λετονία), Νάγκι (Ουγγαρία)

Δεκάλεπτα: 19-15, 44-28, 67-40, 93-53

Πρωτέας Βούλας (Δεσποτάκης): Στολίγκα 5(1), Πολυμένη 7(1), Τσιμπριμάνι, Σακελλαρίου 11(1), Χατζηγιακουμή 8(2), Αλεξιά 2, Αναστασοπούλου 2, Έβερετ 9(1), Γασπαράτου 2, Τζορτζ 7.