Κατά την τρίτη μέρα των
αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Κορασίδων, είχαμε τα εξής
αποτελέσματα:
Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΑΓΕ Πιερίας 53-40
Δεκάλεπτα: 13-12, 25-28,
37-36, 53-40
Διαιτητές:
Πλατέλλα-Θρασυβουλίδης
Απόλλων Πτολεμαΐδας
(Τσακμάκη): Βασιλειάδου, Δίπλαρη 7, Κωνσταντινίδου, Αντωνίου Κ. 9, Κωδωνά,
Σαρβάνη 2, Δήμου 8, Ζησοπούλου 3, Τσουμίτα 15, Αντωνίου Ι. 7, Βασιλείου 2,
Μάρκου.
ΑΓΕ Πιερίας
(Χρυσανθόπουλος): Βράντσιου, Ρούφτα, Παπαδοπούλου 4, Μήτρογλου, Στεφανίδου,
Βλάχου, Σκλιοπίδου, Ανανιάδου, Παπανικολάου 4, Δροσούνη 23, Ηλιάδου, Καραγκούνη
9.
ΕΚ Καβάλας-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 66-46
Δεκάλεπτα: 9-19, 28-28,
47-39, 66-46
Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης
Β.
ΕΚ Καβάλας(Παγκαλίδης):
Λυκάκη 3, Τσινεκίδου, Τουρετζόγλου 10(1), Παππά- Τζανέτου 2, Γιαντσακλίδου 12, Τζίτζιρα,
Σπανίδου 4, Μελελούδη, Κελεμένη 33(1), Αργυρού 2, Κάπα, Τσαχιρίδου.
ΦΙΜΠΑ Πήγασος (Ρηγογιάννης-Ναούμης):
Παπαροϊδάμη, Χαβέλα, Λιάπη Β. 7, Μακρή, Κολοκυθά, Πιστιόλα 13(2), Βλάχου 2,
Παπαστάμου, Μπλαχούρα 19(1), Παπαθανασίου 2, Πέτροβα 8, Λιάπη Δ. 5.
Ιερισσός-Τιτάνες Παλαμά 45-55
Δεκάλεπτα: 12-15, 23-28,
34-36, 45-55
Διαιτητές: Ντόντης-Καρμπά
Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις,
Πασχαλά 17, Τζέλιου 9, Χριστοδούλου 4, Γκατσιώνη 13, Σαρακατσιάνου 2, Τσουκαλά,
Καμπάνη, Συκιώτη.
Τιτάνες Παλαμά
(Χαντζιάρας): Τζέλλα, Λιάπη, Τσιάρη 16, Πατσιαλή 6, Μασούρα, Βαλλιανάτου,
Δασκαλοπούλου, Καρακώστα, Ντίνα, Μπακράτση 31, Κωνσταντέλλου, Καλαντζοπούλου 2.
Το πανόραμα της διοργάνωσης
15/6
Απόλλων Πτολεμαΐδας-Ιερισσός
99 67-34
ΕΚ Καβάλα-Τιτάνες
Παλαμά 65-34
ΦΙΜΠΑ Πήγασος-ΑΓΕ Πιερίας
37-33
16/6
ΑΓΕΠ-Καβάλα 33-55
Τιτάνες-Απόλλων Πτ. 35-61
Ιερισσός 99-ΦΙΜΠΑ Πήγασος
36-64
17/6
Απόλλων Πτ.-ΑΓΕΠ 53-40
Καβάλα-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 66-46
Ιερισσός 99-Τιτάνες 45-55
Η βαθμολογία
Απόλλων Πτολεμαΐδας 6
ΕΚ Καβάλα 6
ΦΙΜΠΑ Πήγασος 5
Τιτάνες Παλαμά 4
ΑΓΕ Πιερίας 3
Ιερισσός 3
18/6
15.00 Καβάλα-Ιερισσός 99
16.45 ΦΙΜΠΑ
Πήγασος-Απόλλων Πτ.
18.30 ΑΓΕΠ-Τιτάνες
19/6
12.00 Απόλλων Πτ.-Καβάλα
13.45 Τιτάνες-ΦΙΜΠΑ
Πήγασος
15.30 Ιερισσός 99-ΑΓΕΠ
0 Σχόλια