Νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΟΔ

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΔ στο κλειστό της Μικράς απέναντι στη πολύ καλή ομάδα των Αλιγατόρων με 64-58. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και η ομάδα του ΠΑΟΔ ήταν πάντα κοντά στο σκορ. Το ημίχρονο βρήκε τους Αλιγάτορες μπροστά με 34-29.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν πάλι κοντά αλλά στο τέταρτο η ομάδα του ΠΑΟΔ είχε περισσότερες δυνάμεις και ξεκίνησε την αντεπίθεση της σημειώνοντας 21 πόντους έναντι 12 της αντίπαλης ομάδας. Το τελικό σκορ 58-64 δίνει διπλή νίκη στον ΠΑΟΔ γιατί όχι μόνο πήρε το ροζ φύλλο αγώνα αλλά πήρε και την διαφορά από τον αγώνα του 1ου γύρου, «σκαρφαλώνοντας» ψηλότερα στον βαθμολογικό πίνακα. Πρώτοι σκόρερ της ομάδας του ΠΑΟΔ οι Κωτσίδης 24, Τσαπάρας Πέτρος 18 (2) , Παπαβασιλείου 14 (2).

Δεκάλεπτα: 19-13, 34-29, 46-43, 58-64
Διαιτητές : Στούμπος-Καραγιαννίδης
Αλιγάτορες (Μάτζιαρης): Μοσχούλας 8, Καββαδίας 16 (3), Πασιαλής 8, Ριζάκος 6, Γαλατιανός , Τζιαμπάζης 11 (2), Πετρίδης 6, Μαυρίδης
ΠΑΟΔ (Παυλίδης): Τσαπάρας Π 18(2), Κωτσίδης 24, Τζαντζίδης 7 , Παπαβασιλείου 14(2), Καρράς, Τσαπάρας Θ. 2, Παυλίδης.