«Πέρασε» από τον Αγιο Παύλο μετά από δύο παρατάσεις το εκπληκτικό ΠΚ Νεάπολης

Μετά από εξαιρετική εμφάνιση στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα το ΠΚ Νεάπολης επικράτησε, ύστερα από 50 λεπτά αγώνα στον Αγιο Παύλο, του Κεραυνού με 83-87.

Οι νικητές πήραν εντυπωσιακή διαφορά στο ημίχρονο (32-47), όμως στην τελευταία περίοδο με εύστοχα σουτ κυρίως από τους Χατζατούρωβ, Λάππα, Μόσχου και Δήμου, οι γηπεδούχοι πέρασαν μπροστά. Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση καθώς ισοφάρισε ο Τσιώρας στο τέλος του. Στη δεύτερη παράταση οι παίκτες του ΠΚ ήταν πάλι καλύτεροι και πανηγύρισαν τη μεγάλη επιτυχία.

Δεκάλεπτα: 15-23, 32-47, 49-57, 67-67(κ.α.), 75-75(α΄παρ.), 83-87
Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Κωνής-Κυρίτσης
Κεραυνός Αγίου Παύλου (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος 15(1), Αγγελόπουλος 2, Μασλαρινός 8(1), Μουχτάρης 2, Τουρσουτζιάν, Μόσχου 17(3), Μαυροματίδης,  Χατσατούροβ 12(2), Λάππας 9(1), Γιοσμάς 6, Δήμου 10.
ΠΚ Νεάπολης (Κυρούδης): Σουλτάνης 6, Μπεχλιβάνης 28(4), Δημητρόπουλος, Χύτας 27(1), Μαυροκεφαλίδης 9(1), Τσουτσούκας 4, Μπαρτζώκας 3, Γιαννούλης, Τσιώρας 6, Αμανατίδης 4.