Σημαντική επιτυχία επί του Ιωνικού για την ΑΕ Πυλαίας

Ένα ακόμη συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στην Πυλαία, με την τοπική ΑΕ να επικρατεί μετά από παράταση του δεύτερου στη βαθμολογία Ιωνικού με 81-71.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό για πρώτη φορά στο σκορ και κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα με 66-69. Με τρίποντο ο Νησιώτης έστειλε τον αγώνα στην παράταση, όπου οι γηπεδούχοι με κρίσιμες βολές του Πολυμένη και σημαντικό τρίποντο του Βούκα, έκαναν ένα σερί 12-2 παίρνοντας εύκολα τη νίκη.

Δεκάλεπτα: 23-20, 39-33, 54-48, 69-69(κ.α.), 81-71
Διαιτητές: Φούντζηλας-Καντερές-Πλατέλλα
ΑΕ Πυλαίας (Πολυμένης-Αντώνης): Μπάγκι 23(3), Πολυχρονιάδης Θ. 4(1), Βούκα 18(4), Χατζηνικολάου 3(1), Πολυμένης 7, Παπαρισούλης Β., Νησιώτης 18(2), Καραγιαννίδης 7, Παπαρισούλης Λ. 1.
Ιωνικός (Χριστοφορίδης): Σαρακατσάνος 5(1), Παναγιώτου 10(1), Μπατάκας 8(1), Τολιόπουλος 6, Αντωνιάδης 16(2), Γιώρτσιος 9(1), Κόκουρας 8, Κοχλιαρίδης 9(2).