Συνέχισε το νικηφόρο σερί η Ελπίδα Αμπελοκήπων

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της με τον Στέργιο Γκούμα στο «τιμόνι» πέτυχε η Ελπίδα που επικράτησε στους Αμπελόκηπους με 64-53 της ΑΕ Πυλαίας.
Οι φιλοξενούμενοι παρά την αποχώρηση στα πρώτα λεπτά του Μπάγκι που τραυματίστηκε, βρέθηκαν να προηγούνται με 27-33 στην ανάπαυλα. Στο τελευταίο δεκάλεπτο όμως, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και επικράτησαν δίκαια.
Δεκάλεπτα: 15-15, 27-33, 50-44, 64-53
Διαιτητές: Γαζέτας-Ηλιόπουλος-Δημακόπουλος
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας-Γουλτίδης): Μπίκης , Φωτόπουλος 2, Δελής 8, Ζαγορίτης 15(1), Δημάκης 5(1), Λύτας 13(1), Τσιάτσoς 8(2), Ξηρόπουλος 7, Ζαταγιάς 4, Καδής, Χρηστίδης 1.
ΑΕ Πυλαίας (Πολυμένης): Μπάγκι, Πολυχρονιάδης Θ. 2, Βούκα 11(1), Χατζηνικολάου 4, Φουρκιώτης 2, Πολυμένης 11, Πολυχρονιάδης Χ. 5(1), Παπαρισούλης Β. 2, Νησιώτης 8, Καραγιαννίδης 6, Βουδούρης 2, Μαλιγκούρας.