«Φόρτσαρε» στην επανάληψη η Σταυρούπολη ΕΚ

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο και ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά, η Σταυρούπολη ΕΚ επικράτησε εκτός έδρας του Γαλαξία με 71-86.
Η γηπεδούχος ομάδας προηγήθηκε με 12 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, όμως στα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου οι Σταυρουπολίτες περάσαν για πρώτη φορά μπροστά. Στο 35ο λεπτό ο Γαλαξίας μείωσε στους τέσσερις, όμως στο τέλος το σκορ ξέφυγε με τρίποντα που πετύχαιναν οι νικητές από παντού.

Δεκάλεπτα: 18-16, 41-35, 52-60, 71-86
Διαιτητές: Σιταρίδης-Βασιλόπουλος Δ.-Κομνηνόπουλος
Γαλαξίας (Τζιβάνης): Τσιρώζης 12(2), Αλεξιάδης, Φόρογλου 13(2), Κανλής 15(2), Ζαγανίδης 9, Μάτζιαρης, Μαυρίδης 6(2), Πασχαλίδης 16(1), Δάγκας, Χασιώτης, Ντέμπος.
Σταυρούπολη ΕΚ (Κασικτσόγλου-Κώττης): Δουλγερίδης 7, Ελευθεριάδης, Φωτιάδης, Μαραπίδης 35(7), Κοκκαλιώτης, Παρίσης 2, Πασχαλίδης, Μπάρκος 3(1), Παπαβασιλείου, Μαργαρίτης 13, Τετράδης 12(1), Καρούζος 14(1).