Ανατροπή στο φινάλε για την ΑΕ Πυλαίας

Σημαντική νίκη της ΑΕ Πυλαίας επί του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 71-66. Παρότι η φιλοξενούμενη ομάδα προηγούνταν έως το 37ο λεπτό η γηπεδούχος κατάφερε να… γυρίσει το παιχνίδι και χάρη στην ψυχραιμία στο τέλος των Πολυχρονιάδη Θ (5/6 βολές) και άλλες δύο εύστοχες βολές του Μπάγκι.

Καθοριστικό επίσης ήταν το καλάθι δύο πόντων και μια εύστοχη βολή του Παπαρισούλη Β. περίπου ενάμιση λεπτό πριν την λήξη του αγώνα ισοφαρίζοντας το σκορ σε 59-59. Να σημειωθεί ότι στο 28’ τραυματίστηκε (διάστρεμμα) ο Νησιώτης και δεν αγωνίστηκε για το υπόλοιπο του παιχνιδιού. Επίσης δεν αγωνίστηκαν για τους νικητές λόγω τραυματισμού οι Παπαρισούλης Λ. και Βουδούρης.

Δεκάλεπτα: 17-22, 20-28, 36-40, 71-66.
Διαιτητές: Θεοδώρου-Κουκουλεκίδης-Καραβάς
ΑΕ Πυλαίας (Πολυμένης): Μπαγκι 28(2), Πολυχρόνιαδης Θ. 9, Βούκα 5(1), Χατζηνικολάου 5(1), Φουρκιώτης, Πολυχρονιάδης Χ, Πολυμένης, Παπαρισούλης Β. 12(1), Νησιώτης 6(1), Βουδούρης, Μαλιγκούρας, Καραγιαννίδης 6.
Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Βαγιάτης, Νεράτζης 6, Σιπητάνος 14, Γιαχανατζής 14, Ορφανίδης, Κωστακίδης 7, Μαλλολάρι 2, Κούτος 9, Τσιαντάκης 14, Γιαννιός, Μπίντσης.