«Χαρμολύπη» για την υποδομή των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων

Με μια νίκη και μία ήττα συνέχισαν τα αγωνιστικά τμήματα των Μαχητών Πειραματικού Πεύκων την παρουσία τους στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΘ. Αναλυτικά:

ΕΦΗΒΙΚΟ

Στην έδρα του Ιωνικού Διαβατών αγωνίστηκε το Σάββατο η εφηβική ομάδα και επικράτησε άνετα με 50-72. Αν και ξεκίνησε μουδιασμένα στο πρώτο ημίχρονο η επικράτηση ήταν δίκαιη με την εικόνα που έδειξε η ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο. Με κύριο όπλο της την άμυνα και τον αιφνιδιασμό ξέφυγε στο σκορ και πέτυχε μια τελικά εύκολη νίκη που την φέρνει μόνη πρώτη στον όμιλο.

Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Αναστασιάδης Γ.
Ιωνικός (Σαπλαχιδης): Χαλβατζης 14(2), Λαζαριδης, Ιγγλεζος 6(1), Κεισιδης 16(2), Ζήσης 2, Βαιρανης,  Κεισιδης Ν. 7, Κοτζακιουλαφης 3, Σαρησαββας 2, λεσι, Σπαχο
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χασοπουλος): Μπάδης 15(2), Κουτσουκιδης, Ριζοπουλος 3(1), Εφοπουλος 8(1), Φουρκιώτης 5, Κουνατιδης 6, Γκουθας 6, Ζαχαρης 18(3), Παγωνιδης 1, Αλεξιου 5, Γεωργουλης 5

ΠΑΙΔΙΚΟ

Η παιδική ομάδα παρουσιάστηκε «μισή» λόγω ιώσεων στο ντέρμπυ με τον Βότση και ηττήθηκε με 59-55. Αν και το πάλεψε μέχρι το τέλος και μάλιστα ήταν μπροστά 1,5 λεπτό πριν το τέλος, η αστοχία και η έλλειψη συγκέντρωσης στέρησαν μια μεγάλη νίκη που θα κλείδωνε την πέμπτη θέση του Α' ομίλου για την ομάδα.

Διαιτητές: Καντερές-Μπαχτσεβανόπουλος
Ναύαρχος Βότσης(Μανωλόπουλος): Μαυρίδης 2, Πασσαρης 4, Μπασακης, Βαβελίδης15, Ορφανίδης 16, Ιωαννου 6, Παπαζίδης, Ασημάκης 14(2), Ματσινας, Μύστογλου 2
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Μπιτζάνης): Παξιμαδάς 22(4), Τσαντίκης 3, Παπαδούδης 5, Ζινιν, Λαυραντιαδης, Βογιαννου, Παπαγεωργίου 5, Τσιτλακίδης 10(1), Γεωργέλης 10