Πρόκριση στην παράταση για τον Σπόρτιγκ

Σε ένα ματς θρίλερ ο Σπόρτιγκ νίκησε 65-60 την Ελευθερία Μοσχάτου στην παράταση και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του θεσμού όπου θα αντιμετωπίσει τον ΟΑ Χανίων την Κυριακή στα Πατήσια.

Η Ελευθερία ήταν εξαιρετική και πήγε να πάρει μια μεγάλη νίκη με τρίποντο της Νατάσας Κακλέα στα 6΄΄ του κανονικού αγώνα για να στείλει το ματς στην παράταση (55-55) η Στέλλα Φουράκη μετά από φάουλ που πήρε στην ασίστ της αδερφής της Βάσως  με 1/2 βολές σε νεκρό χρόνο (πήρε φάουλ) . Με την Χελιώτη εκτός αγώνα με πέντε φάουλ ο Σπόρτιγκ είχε προβάδισμα και με κορυφαίες τις αδερφές Φουράκη νίκησε 65-60 στην παράταση.

Δεκάλεπτα:  11-15, 28-25, 43-41, 55-55(κ.α.), 65-60
Διαιτητές: Ορφανός Εμμ.-Δαβιδέλης
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης-Παπαγιάννος): Τσαφαρά 5 (1), Παυλοπούλου 5 (1), Φουράκη Β. 7,  Πριόνα 8 (1), Κριμιτζά, Κάραλη 2, Ιωαννίδου 11 (2), Δανδουλάκη Μ. 8, Σιδέρη 2,  Δανδουλάκη Α., Φουράκη Σ. 17.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης-Παπαναστασίου): Κακλέα 15 (5), Τζουγκράκη 15(2), Χελιώτη 10, Μίχου 2, Ζαχαράκη 2, Καλάγια, Μπάμπη, Ξεπαπαδέα 6, Καρανάσιου 10(3).