Νέα επιτυχία για τους παίδες της Βεργίνας

Ακόμα μία νίκη πέτυχε το παιδικό της Βεργίνας που επικράτησε με 53-49 απέναντι στο Αριστοτέλειο Κολέγιο.

Παρά το δυνατό ξεκίνημα στα πρώτα δύο δεκάλεπτα και έχοντας προβάδισμα στο ημίχρονο 16 πόντων (33-17), η νικήτρια ομάδα χαλάρωσε στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και έδωσε την ευκαιρία στην αντίπαλη να πλησιάσει στο καλάθι στο τρίτο δεκάλεπτο , ενώ προς το τέλος του παιχνιδιού βρέθηκε και δύο πόντους πίσω. Στα τελευταία λεπτά όμως, με καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση πήρε τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 17-9, 33-17, 41-36, 53-49.
Διαιτητές: Διβόλη Ελ.-Σπανός
ΒΕΡΓΙΝΑ (Μήτσικας) : Κορομπίλιας 4, Ματθαίου, Δημητρόπουλος 18(4), Σαμαράς 4, Πατακάκης 7, Νάιδος, Παπαργυρίου 4, Μακρής, Παντερής 12, Βουδούρης 4, Νικολαϊδης.
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛΕΓΙΟ (Χατζηγεωργίου) : Ανθομελίδης 11, Βασιλειάδης 8(1), Αρχοντουλάκης 4, Αποστολίδης 2, Έξαρχος 7, Τσολερίδης 17(1).