subito

22 Ιαν 2017

Το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες-Οι βαθμολογίες σε Α1 και Α2 γυναικών

Παιχνίδια για την Α1, την Β΄ και την Γ΄ Εθνική ανδρών καθώς και για την Α1 και Α2 γυναικών περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα στις εθνικές κατηγορίες που είναι το εξής:

Α1 Ανδρών

ΣΕΦ 17.00 Ολυμπιακός-Κόροιβος Καλδίρης-Ταρενίδης Στ.-Κάρδαρης (Τεφτίκης)

Β’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος

Ζωγράφου 17.00 Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Μπούκας-Σπυρόπουλος Σπ. (Καρούσης)
Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Περιστέρι Καραβίτης-Τσολάκος (Ευστρατίου)
Παπάγου 17.00 Παπάγου-Πρωτέας Β. Μαγκουνής-Στρέμπας (Μαυρουδής)
Στρέφη 17.00 Τρίτων-Απόλλων Σμύρνης Ζακεστίδης-Γρίβα (Παπαδόπουλος Κ.)
Γ. Παπασιδέρης 17.00 Κορωπί-Πανερυθραϊκός Αποστολίδης-Τσαχάκης (Ζώης)
ΔΑΚ Νίκαιας 18.00 Ιωνικός Ν.-ΚΑΠ Πόντας-Μαραμής (Δραμεσιώτης)
Λίντο 17.00 Εργοτέλης-ΑΕΝΚ Κυριακόπουλος-Καρπάνος (Μαγκανάς)
Αγ. Θωμά 17.00 Μαρούσι-Πανελευσινιακός Διμπινούδης-Καλογερόπουλος Φ. (Κορασίδης)

2ος Όμιλος

ΣΣ Κατερίνης 17.00 Πιερικός Αρχέλαος-Καστοριά Σιμητόπουλος-Σιταρίδης (Σαμαλής)
Καρδίτσας 17.00 Καρδίτσα-Γέφυρα Παπαδόπουλος Θ.-Τσιαπλής (Κουσαϊτης)
ΔΑΚ Βικέλας 17.00 Φίλιππος Β.-Ερμής Αγιάς Τζίμα-Τσιρτσιμάλης (Μελανίδης)
Αρναίας 15.00 Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης Τσοκόλης-Φούτζηλας (Δροσόπουλος)
Χρ. Χριστοδούλου 17.00 Ασπίς Ξ.-ΧΑΝΘ Παπανικολάου-Κατωτικίδης (Σαλικίδης)
ΔΑΚ Αγρινίου 17.00 Αγρίνιο-Ανατόλια Καρακάσης-Κωνσταντινίδου (Θεοδωρόπουλος)
Πολυγύρου 17.00 Πολύγυρος-Ερμής Λαγκαδά Ζαχαρής-Παργιανόπουλος (Τζιοπάνος)
ΔΑΚ Αγ. Παύλου 17.00 Ευρώπη Πευκοχωρίου-Αίας Ευόσμου Ελευθεριάδης-Εκίζογλου (Θωμόπουλος)

Γ’ Εθνική Ανδρών

1ος Όμιλος (14η αγωνιστική)

Τέντα 17.00 Καλαμάτα-Κόρινθος Παπαφωτίου-Χρηστίδης Π. (Πολιτόπουλος)
Γλαύκου 17.00 Γλαύκος-Άρης Πετρούπολης Ασημακάκη-Τσιμπούρης (Ρόζης)
Ακράτας 17.00 Ακράτα-Κεραυνός Αιγίου Λογοθέτης-Καμήτσος (Παπαδόπουλος Γ.)
Ερμιόνης 17.00 Ερμιόνη-Πορφύρας Σταθόπουλος-Κανελλόπουλος (Ζάρκος)
Ν. Σμύρνης 18.15 Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Αχαγιά 82 Φάκαρος-Μαρίγλη (Μπεσκάκη)
Β’ Κλ. Ιλίου 17.00 Ένωση Ιλίου-Έσπερος Λιότσος-Καρανικόλα (Φαλούκας)
Πεύκης 17.00 Πεύκη-Ίκαρος Καλλιθέας Τσάτσης-Αργυρούδης (Λημνιάτης)

2ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Αταλάντης 12.30 Λοκρός Αταλάντης-Σαντορίνη Καρακωνσταντόπουλος-Καλογριάς (Χριστοδούλου Γ.)
Στ. Βενέτης 14.00 Διαγόρας Δρ.-Πανναξιακός Κώτσου-Μαρουδιάς (Ζερδεβάς)
2ο Λυκ. Αμαρουσίου 17.00 Νίκη Αμαρουσίου-Άρης Ν. Φασόλης-Πλιάκας (Πετράκης Μιχ.)
Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Πόλις Καλλιθέας Φραγκούλη-Αντωνίου (Κουλούρης)
Θήβας 17.00 Κάδμος-Έσπερος Λαμίας Παυλόπουλος-Σκαλτσής (Σταμάτης Φ.)

3ος Όμιλος (11η αγωνιστική)

ΔΑΚ Καλαμαριάς 17.00 Απόλλων Κ.-Αριστοτέλης Φλ. Χατζηχαρίσης-Δολγύρας (Κασαπίδης)
ΔΑΚ Μελίκης 17.00 Μελίκη-Νικόπολη Γρ. Λουλουδιάδης-Γρεκός (Μελανίδης)
ΔΑΚ Κοζάνης 17.00 Ελίμεια-Φάρσαλα Θεοδώρου-Κοϊμτζόγλου (Βόντζας)
Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Βίκος Ζαγοροχώρια Τοκμακίδης-Μαλτέσιος (Αγορογιάννης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 16.30 Ιωάννινα-Εύαθλος Παζώλης-Γκέκας (Μητσόπουλος)
Αιγινίου 17.00 Αιγινιακός-Διόσκουροι Κοζ. Καρκαλέτσης-Πράττος (Βάτσιος)
ΔΑΚ Γρεβενών 17.00 Πρωτέας Γρ.-Ευκαρπία Καρακώστας-Κοντογιάννης (Κηπουρίδης)

4ος Όμιλος (13η αγωνιστική)

Μακεδονικού 18.00 Μακεδονικός-Αστέρας Καβάλας Μελανίδης-Ντόγκας (Αστρεινίδης)
Διαβατών 18.00 Ιωνικός Ιων.-Χαλκηδόνα Πετανίδου-Σελεβός (Σακελαρίου)
Ν. Σκοπού Σερρών 18.00 Ορφέας Ν. Σκοπού-ΓΑΣ Κομοτηνή Τζιοπάνος Γ.-Βασιλόπουλος (Γιαβρής)
Ν. Μουδανιών 18.00 Ν. Μουδανιά-Νεάπολη Ζαχαριάδης-Λάλα (Παπαδόπουλος Ν.)
ΔΑΚ Περαίας 18.00 Ακτή Ζέφυρος 02-Παναθλητικός Δαμίγος-Παπαδόπουλος Χ. (Παπαγεωργίου)
ΔΑΚ Κομοτηνής 18.00 ΜΓΣ Κομοτηνή-Ίκαροι Σερρών Τζιοπάνος Ν.-Αγραφιώτης Ι. (Γκουρτζελίδης)
ΔΑΚ Ποταμουδιών 18.00 Αγ. Βαρβάρα-Μαντουλίδης Σαρακενίδης-Χρυσάφης (Λιρίδης)

Α1 Γυναικών

Γ. Γεννηματάς 13.00 Πρωτέας Β.-Δάφνη Αγ. Δημητρίου Πολυχρόνης-Χρηστίδης Ηλ. (Ελευθεριάδης)
ΠΑΟΚ 14.00 ΠΑΟΚ-Πανιώνιος Καλογερόπουλος-Γερακίνης (Φωτιάδης)
Επταπυργίου 13.00 Παναθλητικός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Παπαγεωργίου-Δημάδης (Παραλικίδης)
ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Τερψιθέα-Παναθηναϊκός Κονταράτος-Σιδερής (Ντάβαρης)
Αλεξάνδρειο 13.00 Άρης Θ.-Νίκη Λευκάδας Παπαγερίδης-Μπακάλης (Λαδένης)

Η βαθμολογία

1) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ              22           973-571                402
2) ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ        18           693-606                87
3) ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ  18           791-696                95
4) ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ         16           649-607                42
5) ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ         16           693-697                -4
6) ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ      15           692-685                7
7) ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ          15           657-685                -28
8) ΠΑΟΚ               14           587-686                -99
9) ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ   13           641-670                -29
10) ΑΡΗΣ              13           628-748                -120
11) ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ     12           634-752                6
12) ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑ               11           569-804                -235

*Αθηναϊκός και Ολυμπιακός έχουν από έναν αγώνα περισσότερο.

Α2 Γυναικών

1ος Όμιλος

Ρεθύμνου 12.00 Αρκάδι-Αγ. Παρασκευή Χουγιάζος-Ελ Ανύ (Πετράκης Ν.)
Α’ Κλ. Ηλιούπολης 12.00 Ηλιούπολη-Σπόρτιγκ Ορφανός Εμμ.-Κόλλιας (Σταματόπουλος)
Μοσχάτου 12.00 Ελευθερία Μοσχ.-Κυρίαρχοι Χριστοδουλάκης-Λαζόγκα (Παππάς)
Πετρούπολης 14.30 Άρης Πετρούπολης-Ίκαρος Καλλιθέας Αθανασόπουλος-Ισιγώνης (Ηπιώτης)

Η βαθμολογία

1) ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ                19           771-604                167
2) ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ   18           561-441                120
3) ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ        17           620-516                104
4) ΣΠΟΡΤΙΓΚ       17           564-477                87
5) ΜΕΛΙΣΣΙΑ       16           522-492                30
6) ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ          16           553-542                11
7) ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ            16           553-547                6
8) ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ                14           638-530                108
9) ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  12           477-617                -140
10) ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ   11           426-665                -239
11) ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ           11           480-734                -254

*Ο Άρης Πετρούπολης έχει ένα μηδενισμό.
** ΣΔΥ Τρίπολης και Φάρος Κερατσινίου έχουν από ένα παιχνίδι περισσότερο.

2ος Όμιλος

Νεάπολης Λάρ. 14.00 Ολύμπια Λάρ.-Σταυρούπολη Χατζημπαλίδης-Χατζηκώστας (Σταμάτης)
ΕΑΚ Βόλου 12.00 Ολυμπιακός Β.-Σέρρες Γεωργούλης-Γκούτας (Γκουντέλιας)
Δ. Κραχτίδης 14.00 Τιτάνες Δρ.-Αναγέννηση Ν.Ρ. Κολοκυθάς-Γιαννούλης Αν. (Λιρίδης)
ΔΑΚ Πυλαίας 13.30 Πυλαία-Πιερικός Αρχέλαος Παπαθωμά-Λελούδας (Τοζακίδης)
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 14.00 Γιάννινα-Απόλλων Καλ. Ιορδανίδης-Θωμόπουλος (Τζιμογιάννης)
Ιβανώφειο 14.00 Ηρακλής-Ασπίς 2001 Ξάνθης Λαδάς-Θεοδωρίδης (Καυχίτσας)

Η βαθμολογία

1) ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ  22        697-493                204
2) ΗΡΑΚΛΗΣ       21           780-513                267
3) ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ        20           580-476                104
4) ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ    19           644-593                51
5) ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ   17           565-532                33
6) ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ 16           590-615                -25
7) ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ   16           580-624                -44
8) ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ         15           517-565                -48
9) ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ       14           500-607                -107
10) ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ       14           475-585                -110
11) ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ           13           523-602                -79
12) ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 10           412-658                -246


*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό.

Δεν υπάρχουν σχόλια :