Στον Μέγα Αλέξανδρο το ντέρμπι της Μίκρας για το εφηβικό

Ήττα για το εφηβικό του Ναύαρχου Βότση στην πρεμιέρα του πρώτου ομίλου της ΕΚΑΣΘ με 56-61 από τον Μέγα Αλέξανδρο.
Σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι με συνεχής εναλλαγές στο σκορ η γηπεδούχος ομάδα έχασε την ευκαιρία να φύγει με το ροζ φύλλο αφού ενώ κέρδιζε στο μεγαλύτερο μέρος του δεύτερου ημιχρόνου έκανε αρκετά λάθη στα τελευταία δύο λεπτά του παιχνιδιού και γνώρισε την ήττα.
Διαιτητές: Γρηγοράσκος-Αθανασιάδης
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μανωλόπουλος-Σταυρίδης): Μιχαηλίδης 2, Χαβούζης, Μαναβής 18, Καλησπεράτος 5, Καρατσιβόυδης 7, Κουκοβίνος, Κακαγιάς 5(1), Μηντζαρίδης 17(1), Βαρσάμης, Μαντζαβίνος 2, Ανδρεανίδης.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Γιαχανατζής): Σιώμος, Πλαστήρας, Παπαστεργίου 7, Νικολαϊδης, Μαρίνος 15(1), Ορμανίδης Π. 17(2), Συργιούλας, Γκολέμας 18, Νικόπουλος 4.