«Φόρτσαραν» στην επανάληψη οι παίδες του Αστέρα Πλαγιαρίου

Νικηφόρα ξεκίνησε στο πρωτάθλημα παίδων ο Αστέρας Πλαγιαρίου, καθώς επικράτησε της Βεργίνας με 62-44.

Το άγχος της πρεμιέρας είχε σαν αποτέλεσμα το νευρικό ξεκίνημα των παικτών της γηπεδούχου στο πρώτο ημίχρονο, με το σκορ να κλείνει στο 28-23. Οι νικητές μπήκαν αποφασισμένοι στο τρίτο δεκάλεπτο και με εξαιρετική εμφάνιση εξασφάλισαν μια διαφορά 17 πόντων στο 30'. Η τελευταία περίοδος κύλησε στον ίδιο ρυθμό με το τελικό σκορ 62-44 να δίνει το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα στον Αστέρα.
Δεκάλεπτα: 16-14, 28-23, 49-32, 62-44
Διαιτητές : Τσαλκιτζής-Σιαμαντούρας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ (Μοσχούλας): Πετριδης 2, Μπαρακας 6 (1), Τζεμιντιμπης 8, Μαραγκος 6, Καμπεριδης 3, Σαμπαρδανης 25, Οσμανι 1, Γκιτσης 3, Σανδαλης 1, Μητκουσης 7.
ΒΕΡΓΙΝΑ (Μήτσικας): Νάιδος, Μακρης 2, Παπαργυριου 2, Δημητροπουλος 13, Ματθαιου, Καρομπιλιας, Κωνστας 14 (1), Σαμαράς 8, Παντερης 3, Παυλιδης 2.