Ήττα στην παράταση από την Καβάλα για το ανδρικό της Ασπίδας Ξάνθης

Σε ένα πολύ δυνατό φιλικό παιχνίδι στο παλατάκι του Ευμοίρου η Ασπίδα Ξάνθης γνώρισε την ήττα με 88-84 στην παράταση από την Ένωση Καβάλας, που αναμένεται να μάθει μέσα στην βδομάδα αν θα αγωνιστεί στην Α1 ή Α2 εθνική κατηγορία.

Η γηπεδούχος ομάδα παρουσίασε καλό αγωνιστικό πρόσωπο στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και είχε την ευκαιρία να κερδίσει το παιχνίδι στην κανονικό 40λεπτο αν δεν
αστοχούσε ο Ασημάκης σε ελεύθερη βολή.

Το προπονητικό team έμεινε απόλυτα ικανοποιημένο από την προσπάθεια όλων των παικτών που αγωνίστηκαν.

Αύριο η Ασπίδα υποδέχεται στις 17:00 τους Ίκαρους Σερρών σε ακόμα ένα ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι. Η είσοδος για το κοινό θα είναι ελεύθερη.

Δεκάλεπτα: 17-14, 44-35, 63-62, 81-81(κ.α.), 84-88
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ(Ιωαννίδης K.): Παπαδάκης 3, Γρούδος 6, Τσιώγκας 3(1), Στεφανίδης 9(1), Καραμπίνης, Τσιαβές 10, Πατσής, Ασημάκης 21(1), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 26(3), Πέτς 4(1).