13 Ιουλ 2016

Μείον τρεις στην Εθνική Ομάδα Νέων Ανδρών- Από το STAR Κεντρικής Ελλάδας οι μεταδόσεις της πρώτης φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος-Το πρόγραμμα

Η Εθνική Νέων Ανδρών μετρά μείον τρεις παίκτες από σήμερα και αναμένεται αύριο να «κοπεί» ένας ακόμη.









Οι τρεις που αποχαιρέτησαν την αποστολή είναι οι Θανάσης Ντουζίδης, Αλέξανδρος Σταματογιάννης και Ιάκωβος Μιλεντίγιεβιτς. Η τελική δωδεκάδα θα ανακοινωθεί αύριο από τον ομοσπονδιακό προπονητή, Ηλία Παπαθεοδώρου.

Από το STAR Κεντρικής Ελλάδας οι μεταδόσεις της πρώτης φάσης

Το τζάμπολ του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων Ανδρών (Β’ Κατηγορία) γίνεται μεθαύριο (15/7) στη Χαλκίδα.

Η Εθνική Ελλάδας ξεκινάει τη δική της προσπάθεια για την επιστροφή στην Α’ Κατηγορία απέναντι στην Ιρλανδία (18.45). Όλους τους αγώνες της ελληνικής ομάδας στην Α’ Φάση θα μπορέσετε να τους παρακολουθήσετε από τη συχνότητα του STAR Κεντρικής Ελλάδας και τη webtv του σταθμού (http://webtv.lamiastar.gr/). Τους αγώνες της Β’ Φάσης θα μεταδώσει η ΕΡΤ.

Οι Όμιλοι

Α’ Όμιλος:Πορτογαλία, Μαυροβούνιο, ΠΓΔΜ, Αρμενία, Γεωργία
Β’ Όμιλος:Πολωνία, Ρωσία, Ισλανδία, Λευκορωσία, Εσθονία
Γ’ Όμιλος:Μ. Βρετανία, Ελλάδα, Ολλανδία, Κόσοβο, Ιρλανδία, Αλβανία
Δ’ Όμιλος:Βοσνία Ερζεγοβίνη, Κροατία, Βουλγαρία, Σλοβακία, Ρουμανία

Το πρόγραμμα

Παρασκευή 15/7

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αλβανία-Μ. Βρετανία
14.15 Ολλανδία-Κόσσοβο
16.30 Κροατία-Ρουμανία
18.45 Ιρλανδία-Ελλάδα
21.00 Σλοβακία-Βουλγαρία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Μαυροβούνιο-Γεωργία
16.30 Αρμενία-ΠΓΔΜ
18.45 Ρωσία-Εσθονία
21.00 Λευκορωσία-Ισλανδία

Σάββατο 16/7

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Πορτογαλία-Αρμενία
14.15 ΠΓΔΜ-Μαυροβούνιο
16.30 Πολωνία-Λευκορωσία
18.45 Ελλάδα-Ολλανδία
21.00 Ισλανδία-Ρωσία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Μ. Βρετανία-Ιρλανδία
16.30 Κόσοβο-Αλβανία
18.45 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Σλοβακία
21.00 Βουλγαρία-Κροατία

Κυριακή 17 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Κόσοβο-Μ. Βρετανία
14.15 Ολλανδία-Ιρλανδία
16.30 Ρουμανία-Βουλγαρία
18.45 Αλβανία-Ελλάδα
21.00 Κροατία-Βοσνία Ερζεγοβίνη

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Γεωργία-ΠΓΔΜ
16.30 Μαυροβούνιο-Πορτογαλία
18.45 Εσθονία-Ισλανδία
21.00 Ρωσία-Πολωνία

Δευτέρα 18 Ιουλίου

Ρεπό

Τρίτη 19 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αρμενία-Μαυροβούνιο
14.15 Πορτογαλία-Γεωργία
16.30 Λευκορωσία-Ρωσία
18.45 Σλοβακία-Κροατία
21.00 Πολωνία-Εσθονία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 Ιρλανδία-Αλβανία
16.30 Μ. Βρετανία-Ολλανδία
18.45 Σλοβακία-Κροατία
21.00 Βοσνία Ερζεγοβίνη-Ρουμανία

Τετάρτη 20 Ιουλίου

«Τ. Καμπούρης»

12.00 Αλβανία-Ολλανδία
14.15 Κόσοβο-Ιρλανδία
16.30 Βουλγαρία-Βοσνία Ερζεγοβίνη
18.45 Ελλάδα-Μ. Βρετανία
21.00 Ρουμανία-Σλοβακία

«Μ. Μερκούρη»

14.15 ΠΓΔΜ-Πορτογαλία
16.30 Γεωργία-Αρμενία
18.45 Ισλανδία-Πολωνία
21.00 Εσθονία-Λευκορωσία

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και παίζουν χιαστί σε νοκ άουτ αγώνες στις 22, 23 και 24 Ιουλίου. Τα ζευγάρια των προημιτελικών είναι Α1-Β2, Δ1-Γ2, Γ1-Δ2, Β1-Α2. Συνεχίζουν σε αγώνες κατάταξης όλες οι ομάδες και από την 9η θέση και κάτω.

Δεν υπάρχουν σχόλια :