Στη Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών ο Ναύαρχος Βότσης

Νίκη για το ανδρικό του Ναύαρχου Βότση επί του Ελλάνιου Δία με 75-66 και στο δεύτερο ματς στα Διαβατά και άνοδος στη Β ΕΚΑΣΘ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά για τη νικήτρια ομάδα στο κατάμεστο από 200 φιλάθλους γήπεδο των Διαβατών αφού προηγήθηκε με 2-10. Οι γηπεδούχοι ανέβασαν στροφές και κατάφεραν να κλείσουν το δεκάλεπτο μπροστά με 18-11. Στον ίδιο ρυθμό συνεχίστηκε το παιχνίδι με την διαφορά να φτάνει και στο +15  και το τρίτο δεκάλεπτο να τελειώνει τελικά με τον Ελλάνιο να κερδίζει με 53-44. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως τα πράγματα άλλαξαν ... με ένα σερί 31-13 και σκυλίσια άμυνα οι παίκτες του Βότση έκαναν την μεγάλη ανατροπή και ολοκλήρωσαν την χρονιά με την επίτευξη του αρχικού στόχου.
ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ (Αδαμίδης): Σούγαρης 2, Σαρακατσάνος 24(3), Βούλγαρης, Σαραφεντίν, Ασημακίδης 10(2), Μογκιόγλου 13(2), Σαλαμπασίδης 9(1), Τολιόπουλος 7, Παμπούρης 2.
Ν. ΒΟΤΣΗΣ (Μανωλόπουλος-Τσιμπραηλίδης): Κονιώρης 6, Μηντζαρίδης 6, Καλαιτζής 4(1), Κασαπλέρης 6, Σταμολάμπρος 5, Σαμαράς 2, Κουκοβίνος 24, Τιτόπουλος 22.