«Κοντεύει στην πρωτιά» ο Ατρόμητος Τριαδίου

Ακόμη πιο κοντά στην πρώτη θέση του τρίτου ομίλου βρίσκεται ο Ατρόμητος Τριαδίου που επικράτησε με 46-66 στο Φοίνικα των Ιπποτών Χαριλάου.

Οι νικητές είχαν προβάδισμα από  9-15 πόντους στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα. Ομως, στο 33ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσε σε 44-49. Με ένα «μεγάλο» τρίποντο και ένα δίποντο από τον Σπυριδόπουλο και εντυπωσιακή εμφάνιση από όλους, ο Ατρόμητος έκανε σερί 2-17 σε επτά λεπτά και πήρε δίκαια τη νίκη.  Από τους νικητές ξεχώρισαν εκτός από τον προαναφερθέντα και οι Ζαχαριάδης, Μαρκίδης, Ντίντας Γ. ενώ απουσίαζε για προσωπικούς λόγους ο Μουτσέλης και λόγω τραυματισμού οι Ντίντας Ν. και Καρπούζης.  Από τους Ιππότες πολύ καλός ήταν ο Νίκου.
Δεκάλεπτα: 11-20, 29-41, 39-49, 46-66
Διαιτητές: Γραικός-Τόμας
ΙΠΠΟΤΕΣ ΧΑΡΙΛΑΟΥ (Μπλέρης): Καμάρας 7, Καραγιαννίδης 6, Καζάκος, Πλάνος, Νίκου 15, Χαραλαμπίδης 4, Γιαπουτζίδης 5(1), Μακεδών, Ραϊδης 9(1).
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔΙΟΥ (Βαχαροπούλου): Τσαχορίδης Πετ. 2, Σπυριδόπουλος 9(1), Παπαδόπουλος 2, Τυμπανίδης 1, Μαρκίδης 12(1), Μάντης, Ζαχαριάδης 20(4), Ντίντας Γ. 15, Χασαπόπουλος 5.