Διαφορά 20 πόντων για το Κολέγιο DEI

Με εξαιρετική απόδοση στο δεύτερο ημίχρονο το Κολέγιο DEI επικράτησε εκτός έδρας του Πέρα με 66-86.

Στην πρώτη περίοδο το παιχνίδι είχε εναλλαγές στο σκορ με την ομάδα του Κολεγίου να παίρνει ελαφρύ προβάδισμα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι παίχτες του Κολεγίου κατάφεραν να φύγουν με δέκα πόντους διαφορά αλλά στο τελευταίο δίλεπτο το Πέρα ισορρόπησε το παιχνίδι και το ημίχρονο έληξε  29-33. Στο δεύτερο ημίχρονο το Κολέγιο μπήκε πιο δυνατά και πήρε και πάλι προβάδισμα που αυτή τη φορά το διατήρησε ως το τέλος του αγώνα.

Δεκάλεπτα: 10-14, 29-33, 51-62, 66-86
Διαιτητές: Στούμπος-Ψαρράς
ΑΣ ΠΕΡΑ (Καραγεωργάκης): Κονιάκης 7, Παπουλίδης 24(2), Νικηφορίδης 8(1), Κηπουρός 9(1), Κωστόγλου, Τσιάτας, Καλευράς, Καραμήτσος, Σπυρόπουλος 6(2), Τσούλης 12
ΑΟ ΚΟΛΕΓΙΟ DEI(Τζιβάνης): Τραχανέλης 12(4), Παπαδόπουλος Γ., Παπαδόπουλος Ν. 30(4), Μαργώνης, Σαρόγλου 2, Σκαμιώτης 6(2), Κυπριανίδης 7, Παπαδήμος, Γκόρτσος 7, Ερμείδς 22(3).