Δίκαια πρόκριση στο κύπελλο ΕΚΑΣΘ για τη Βεργίνα

Εχοντας προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά το οποίο αυξανόταν συνεχώς μέχρι το τέλος του αγώνα η νεανική ομάδας της Βεργίνας επικράτησε με 72-51 του ΠΑΟΚ Κυμίνων Νέων Μαλγάρων που αγωνίστηκε χωρίς πλέι-μέικερ και προκρίθηκε στην τέταρτη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Το ΔΣ και οι παίκτες των γηπεδούχων αλλά και των φιλοξενουμένων εύχονται ταχεία ανάρρωση στον Κώστα Χρήστου της Βεργίνας ο οποίος τραυματίστηκε σοβαρά στην αριστερή ποδοκνημική στο δεύτερο ημίχρονο.
Δεκάλεπτα: 20-15, 37-25, 55-40, 72-51
Διαιτητές: Στούμπος-Παπαδόπουλος Κ.
ΒΕΡΓΙΝΑ (Βουρδέρης): Μυλωνάκης 4, Βαρδουνιώτης 6, Καμπανάς 9(3), Παπαγεωργίου 22, Μαρίνος Α. 8, Πετρίδης 17(3), Γουγουλάκης 2, Μαρίνος Αν. 4,  Μαυρονάνος, Τικτόπουλος, Τσαλκιτζής, Χρήστου.
ΠΑΟΚ ΚΥΜΙΝΩΝ ΝΕΩΝ ΜΑΛΓΑΡΩΝ (Κουτρούτσιος): Χουρίδης 10, Μίκρας 18, Κυανίδης 6, Αραμπατζής, Πόπτσης, Μπένας 4, Φίκατας 9, Βατιάνης 4, Πολυχρονόπουλος.