Πέρασε από την Χαλάστρα ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι ο ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου επιβλήθηκε επί ενός αξιόλογου και δυνατού αντιπάλου, καθώς έφυγε με το διπλό από την Χαλάστρα επικρατώντας με 61-73.

Οι παίκτες του ΑΟΚ πιο ψυχωμένοι και με όπλο τους την άμυνα πήραν από την αρχή την πρωτοπορία κρατώντας το προβάδισμα. Στο τρίτο δεκάλεπτο έκαναν ένα σερί 9-24, καθώς με πιεστική άμυνα και παίζοντας με σωστές επιλογές στην επίθεση δεν έδωσε την δυνατότητα στους γηπεδούχους να ακολουθήσουν.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ξεκίνησε με το σκορ στο +22 για τους φιλοξενούμενους και το μόνο που κατάφεραν οι παίκτες του Πύργου με την πιεστική τους άμυνα ήταν να κατεβάσουν την τελική διαφορά στους 12 πόντους.

Δεκάλεπτα: 13-23, 31-38, 40-62,  61-73
Διαιτητές: Καρκαλέτσης-Καμηλάρης
ΠΥΡΓΟΣ ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ (Μπατσιόλας): Σιούνης 11(2), Τολιόπουλος 21(4), Ρούζιος Π. 4, Γρουμπουσιάνης, Ρούζιος Ε., Σιαπκάρης, Γιαννακός 2, Βαϊράμης 9(3), Μπλιούκας 2, Μοσχοτόγλου 7, Βουδούρης 3(1), Κουιμτζής 2.
ΑΟΚ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (Γουναρίδης): Πετρίδης 12(2), Ηλιάδης 13(2), Αναγνωστίδης, Παπαγκιντζίδης 5(1), Σης, Παυλίδης 13(1), Χριστάνης 4, Σαλανίδης 11(1), Μπαχτσεβάνης, Κουρουτζίδης 13(2), Σωτηράκογλου 2.