Τεράστιο διπλό στο Παλέ για το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου

Μεγάλη νίκη πέτυχε το εφηβικό του Μεγάλου Αλεξάνδρου που επικράτησε στο Παλέ του Αρη με 51-59 μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι.

Ο Μέγας Αλέξανδρος είχε την πρωτοπορία στο σκορ μέχρι το ημίχρονο αλλά ο Άρης στην επανάληψη ισορρόπησε το ματς και πήρε το προβάδισμα με +5. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι πήραν εκ' νέου τα ηνία του σκορ όπου και διατήρησαν μέχρι και τη λήξη.

Δεκάλεπτα: 10-22, 29-31, 41-45, 51-59
Διαιτητές: Τσανακτσίδης-Τσαρδούλιας
ΑΡΗΣ (Μπουσβάρος): Δημητρακάς 2, Λαζαρου 4, Τσιμιδης 4, Καρασιμος 2, Σαββιδης, Μέλλιος 11(3), Μαστροδημητρης, Αθαναηλιδης 7(1), Φωτης, Παντοπουλος 5, Πασχαλιδης 16.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Παπαβασιλείου): Μερμηγκας, Καμπακακης 11(1), Κοσμας, Κατσουλης, Σιπητανος 11(1), Ξενιτιδης 3(1), Ορφανιδης 9(2), Κωνσταντινίδης, Σιδεροπουλος, Λαλιωτης, Φαρμακης 11(2), Κουρογλου 14(1).

Η διοίκηση του Μεγάλου Αλεξάνδρου, οι παίκτες και ο προπονητής ευχαριστεί την ΚΑΕ Αρης για την πρόσκληση του παιχνιδιού Αρης-Απόλλων Πάτρας και ιδιαιτέρως τον προπονητή του εφηβικού τμήματος Δημήτρη Μπουσβάρο.