Απίστευτη ανατροπή και νίκη στην παράταση για το εφηβικό του Μαντουλίδη

Υστερα από φοβερό σε εξέλιξη παιχνίδι οι έφηβοι του Μαντουλίδη αν και έχαναν με 15-41 στο ημίχρονο κατάφεραν να επικρατήσουν του Μεγάλου Αλεξάνδρου με 74-66 ύστερα από παράταση.

Οι γηπεδούχοι που αγωνίστηκαν χωρίς Χρηστίδη και Βασίλη Παπαδόπουλο ήταν κακοί επιθετικά και αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 26 πόντους και με 21 στο τέλος της τρίτης περιόδου. Στο τέταρτο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 31-10(!!!) κατάφεραν με σουτ του Μπρόζου να ισοφαρίσουν τέσσερα δεύτερα πριν τη λήξη. Ο Μέγας έκανε μακρινό και χαμένο σουτ  και στην παράταση οι παίκτες των Εκπαιδευτηρίων με σερί 8-0 «καθάρισαν» από την αρχή τον αγώνα.
Δεκάλεπτα: 8-19, 15-41, 32-53, 63-63 (κ.α.), 74-66
Διαιτητές: Διβόλη Ελεν.-Μοσχάς
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ(Νικολαΐδης-Καραμανώλης): Μπρόζος 22(2), Φόρογλου, Γκαβέζος 6, Μπίλλιος 1, Γεωργίου 4, Τσιακίρης 10(1), Παπαδόπουλος Ν., Τσιριλάκης 4, Καλαμπόκης 9, Λεμονάκης 18, Βαϊντερλής 2.
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Παπαβασιλείου): Μέρμηγκας, Καμπακάκης 6, Κοσμάς, Κατσούλης 3, Σιπιτάνος 23, Ξενιτίδης 6, Ορφανίδης 3, Κωνσταντινίδης, Σιδερόπουλος, Λαλιώτης 3(1), Φαρμάκης 7(1), Κούρογλου 15(1).