Μεγάλο «διπλό» για το εφηβικό των Μαχητών στο Νέο Ρύσιο

Σημαντική επιτυχία για τους εφήβους των Μαχητών Δόξας Πεύκων που επικράτησαν στο Νέο Ρύσιο της Αναγέννησης με 58-59.

Μέχρι το ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο. Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα του Νέου Ρυσίου πήρε μια διάφορα που άγγιξε τους 13 πόντους. Οι Μαχητές έφτασαν τη διαφορά στον πόντο και πέρασαν μπροστά στο τελευταίο λεπτό με 57-59. Εκεί το Ρυσιο είχε την ευκαιρία να πάει το ματς στην παράταση αλλά ο παίκτης τους ευστόχησε σε μια από τις δύο ελεύθερες βολές κάνοντας το 58-59. Το τρίποντο των γηπεδούχων δεν βρήκε στόχο και οι παίκτες των Πεύκων πανηγύρισαν μια πολλή μεγάλη νίκη.

Δεκάλεπτα: 18-20, 32-28, 49-36, 58-59
Διαιτητές: Μαρκούσης-Κρκόμπασιτς
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Αποστολίδης): Παπαστεργιου 9, Λιουκας, Παπαγεωργιου 9, Λαγος 7, Γερομαρκακης 16(2), Τσιμιτακης 8, Τζικοπουλος, Θαλασσινος 5, Βασιλειου 4(1).
ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑΣ ΠΕΥΚΩΝ (Χαλκιας): Παντουλουφος 4, Βαρδης 14, Ζορπιδης, Ελευθεριαδης 5(1), Σαρρηκωστας, Κουτσουκιδης 1, Γαλατας 14, Τσιτσος 2, Κοπαιλας 4, Μπαδης, Ιακωβιδης 15, Παπαευαγγέλου.