«Δύο στα δύο» για τον ΑΣΚ Λαγκαδά

Νέα επιτυχία χθες το βράδυ για τον ΑΣΚ Λαγκαδά με «διπλό» στα Πεύκα επί των Ακαδημιών Πρωταθλητών (52-62). Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και είχαν τον έλεγχο του αγώνα για 14 λεπτά.

Στη συνέχεια ο ΑΣΚ ανέβασε στροφές και με μπροστάρη τον Κωστελίδη που τελείωσε το ματς στους 29  πόντους, πήρε το προβάδισμα στο σκορ και τα ηνία του αγώνα και κάνοντας εξαιρετικό δεύτερο δεκάλεπτο και περισσότερο συντήρηση δυνάμεων στο δεύτερο μέρος  κατέκτησε τη νίκη.
Δεκάλεπτα: 15-9, 24-33, 34-43, 52-62
Διαιτητές: Μακρής-Γαβρίδης
ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ (Δώνης): Ρετζέπης, Χαλκίδης, Δασσύρας 2, Σακελλαρίδης 4, Ιωσηφίδης 3, Κουρατίδης 7(1), Βαρδάκης 2, Στεργίου 4, Ιορδανίδης 9(1), Παράσχος 1, Πανονίδης 2, Μαργαρίτης 17(1).
ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑ (Γρηγορούδης): Αγγελίδης 6, Κατσαβέλης 2, Χρηστίδης, Πεφτίτσης 15(2), Καρδάσης, Πατσιούρας 7(1), Καραποστολάκης, Καργιάς, Κωστελίδης 29(2), Καραλής 3(1).