Νίκη στην παράταση για την ΕΔ Λαχανά

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τις Ελπίδες Ηλιούπολης, στον κυριακάτικο εντός έδρας αγώνα με την ΕΔ Λαχανά στην παράταση με 65-69.

Η ομάδα του Λαχανά πήρε προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο (21-27). Οι Ελπίδες αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο, πήραν αυτοί κεφάλι στο σκορ όμως στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα ο Λαχανάς με ένα εκπληκτικό τρίποντο ισοφάρισε (63-63) και έστειλε το ματς στην παράταση όπου και το κέρδισε.
Δεκάλεπτα: 13-15, 21-27, 45-40, 63-63(κ.α.), 65-69
Διαιτητές: Κατούδης-Καμηλάρης
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Καλαϊτζόγλου): Κατσουπακης 5(1), Αλβανός 10(2), Κασούμης 10, Παχούμης, Βαγενάς 4, Κεχαγιάς 13, Δόκος 6, Τερμεντζής 10, Ριμπίτσκι 1, Καλαϊτζόγλου, Μπαρτζώκας 6.
ΕΔ ΛΑΧΑΝΑ (Αθανασιάδης): Τύμης 33(3), Σδούκος 8(2), Μπόζης, Γεωργιάδης, Μαυρουδής 16(1), Γραμματίκας, Καρδάσης 6, Αθανασιάδης 2, Πουρσανίδης 4.