Ηττα στις λεπτομέρειες για τις Ελπίδες Ηλιούπολης-Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι με την ΗΟΟΡ

Σε έναν αγώνα που ήταν πραγματικό ντέρμπι με εναλλαγές στο σκορ μέχρι και το τέλος, οι Ελπίδες Ηλιούπολης ηττήθηκαν εντός έδρας από την ομάδα της HΟΟΡ με 59-63.

Οι Ελπίδες πάλεψαν το ματς και άντεξαν στην πίεση της νεανικής και δυνατής ομάδας των φιλοξενουμένων. Προηγήθηκαν με 59-58 ένα λεπτό πριν το τέλος αλλά η HΟΟΡ κατάφερε να γυρίσει το ματς και με ένα δίποντο και τρεις βολές να πάρει την νίκη με το τελικό 59-63.
Δεκάλεπτα:  15 -17, 28-30, 49–46, 59-63.
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ.-Χατζίδου
ΕΛΠΙΔΕΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Καλαϊτζόγλου): Κατσουπάκης 4, Αλβανός 3(1), Κασούμης 9, Παχούμης, Τράκας 4, Κεχαγιάς 16, Δόκος 4, Τερμεντζής 5, Παπαγγέλου, Καλαϊτζόγλου 3, Μπαρτζώκας 11.
ΗΟΟP (Μασλαρινός): Σουρλής 6(1), Καραγιαννίδης, Λουμπούνης 34(4), Μακρίδης 14, Πιτσαλίδης 2, Μπράβος, Βουγιουκλής 3(1), Μπρόζος 2, Βελίκης 2, Κοτταράς.΄