Συνεχής ενημέρωση για τα παιχνίδια Γαλάτσι-Ηρόδοτος και Παναγίτσα-Τιτάνες Δράμας για τα Πανελλήνια Κορασίδων και Παίδων αντίστοιχα

Αρχίζουν σε λίγο τα πρώτα παιχνίδια των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Κορασίδων και Παίδων.

Το μπλογκ βρίσκεται στον Βόλο όπου διεξάγεται ο αγώνας του Γαλατσίου με τον Ηρόδοτο, αλλά θα υπάρχει ενημέρωση και για τον αγώνα των παίδων μεταξύ Παναγίτσας και Τιτάνων Δράμας.

Στο πέμπτο λεπτό στον Βόλο Γαλάτσι-Ηρόδοτος 9-4

Στην Χαλκίδα επτά λεπτά μετά την έναρξη και ενώ το σκορ ήταν Παναγίτσα-Τιτάνες Δράμας 7-8 έχουμε διακοπή ρεύματος και το παιχνίδι έχει σταματήσει για δέκα λεπτά περίπου.

Στον Βόλο τελείωσε η πρώτη περίοδος με τον Ηρόδοτο να προηγείται με 15-21 του Γαλατσίου.

Στην Χαλκίδα ξανάρχισε το παιχνίδι και στο δεκάλεπτο οι Τιτάνες Δράμας προηγούνται με 12-9 της Παναγίτσας.

Δεκαπέντε λεπτά μετά την έναρξη στον Βόλο, Γαλάτσι-Ηρόδοτος 22-23.

26-23 προηγείται η Παναγίτσα των Τιτάνων Δράμας στο 15ο λεπτό στους παίδες.

Τέλος της δεύτερης περιόδου στον Βόλο με το Γαλάτσι να παίρνει "κεφάλι" στο σκορ από τον Ηρόδοτο με 33-29.

Τελείωσε το δεύτερο δεκάλεπτο και στη Χαλκίδα με τους Τιτάνες να προηγούνται με 33-34 της Παναγίτσας.

Στο 25ο λεπτό στον Βόλο Γαλάτσι-Ηρόδοτος 44-37

Τέλος της τρίτης περιόδου με το Γαλάτσι να εξακολουθεί να έχει το προβάδισμα με 51-44.

Στο 29ο λεπτό στην Χαλκίδα Παναγίτσα-Τιτάνες Δράμας 46-44.

Ντέρμπι στον Βόλο, πέντε λεπτά πριν το τέλος 55-54 το Γαλάτσι

Στην Χαλκίδα στο 34ο λεπτό Παναγίτσα-Τιτάνες Δράμας 48-46.

Στον Βόλο τελείωσε το ματς με το Γαλάτσι να επικρατεί με 64-61 του Ηροδότου.

Στην Χαλκίδα τελικό σκορ Παναγίτσα-Τιτάνες Δράμας 60-55