Νίκησε στην παράταση, δια χειρός Χρηστίδη, η Δόξα Ελπίδας Ευόσμου-Δυόμιση ώρες κράτησε το παιχνίδι καθώς εκκενώθηκε το γήπεδο-Η βαθμολογία του πρώτου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών

Στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Β΄ ΕΚΑΣΘ ανδρών, η Δόξα Ελπίδας Ευόσμου με φοβερές ελλείψεις λόγω δουλειάς και τραυματισμών,  επικράτησε ύστερα από παράταση του Αστέρα Σίνδου με 82-80 και ανέβηκε προσωρινά στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι που κατέβηκαν με έξι παίκτες, ενώ ο Μπέλλος βγήκε στο 35ο λεπτό με πέντε φάουλ, ήταν μέχρι εκεί το σημείο πίσω στο σκορ. Ο Ρωμαϊδης της Σίνδου ισοφάρισε σε νεκρό χρόνο (72-72) στο τέλος του κανονικού αγώνα. Σχεδόν το ίδιο έκανε στο τέλος της παράτασης ο Χρηστίδης, δίνοντας τη νίκη στην Δόξα Ελπίδας.

Όπως αναφέρεται στο φύλλο αγώνα, «το 28ο λεπτό οπαδοί της φιλοξενούμενης ομάδας που έβριζαν καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού πλησίασαν στον αγωνιστικό χώρο και συνέχισαν να βρίζουν. Μετά από υπόδειξη των διαιτητών εκκενώθηκε, ύστερα από μισή ώρα, το γήπεδο.

Δεκάλεπτα: 20-28, 37-45, 52-58, 72-72(κ.α.), 82-80
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Μποϊτσης
ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ZIKSTER (Τουλούμης): Βάσκος 10, Λύτας 14(2), Καλφαλίδης 6(1), Χρηστίδης 12, Μπέλλος 25(2), Χατζηβρέττας 15(1).
ΑΣΤΕΡΑΣ  ΣΙΝΔΟΥ (Δρακουλίδης): Αναγνώστου 12(3), Ρούζιος Ε., Ρούζιος Π., Τολιόπουλος 12, Αντωνιάδης 2, Ρωμαϊδης 20, Λαϊδης 14(3), Καραδήμος 6(2), Μήλιας, Ταρπατζής 14(4), Βαϊράμης.