«Ελαμψαν» και πάλι οι Αστέρες

Τέταρτη σερί νίκη για τον ΑΣ Αστέρες που επικράτησε με 60-47 της Σχολής ΗΟΟΡ. O αγώνας ξεκίνησε από το σημείο που διακόπηκε πριν τρεις εβδομάδες (3:18 πριν την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου και με σκορ 34-29 υπέρ των Αστέρων).

Όπως γράφουν οι νικητές, «παίξαμε καλύτερα στο τέταρτο δεκάλεπτο και έτσι ήρθε η νίκη. Η ομάδα μας είχε σε πολύ καλή εμφάνιση επιθετικά τον Σερμπέζη ο όποιος ήταν 8/10 βολές σήμερα. Δυστυχώς παρά την νίκη, έχουμε πολλά παράπονα από την γραμματεία και τον πρώτο διαιτητή. Η γραμματεία δεν σημείωσε ένα καλάθι μας στο τρίτο δεκάλεπτο και αντί το σκορ να λέει 44-38, έλεγε 42-38.

Παρόλο είχαμε και βίντεο του ματς και στην περίπτωση αυτή ο Α’ διαιτητής είναι αρμόδιος και μπορεί να επέμβει. Δυστυχώς ο Α’ διαιτητής αδιαφορούσε. Επίσης ο αγώνας ξεκίνησε με 15’ καθυστέρηση γιατί άργησε να έρθει ο Α’ διαιτητής. Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε τους προπονητές της Hoop για το fair play, οι όποιοι οι ίδιοι παραδεχτήκαν ότι το σκορ ήταν 44-38 στη λήξη του τρίτου δεκαλέπτου.

Δεκάλεπτα: 13-9, 21-18, 42-38, 60-47
Διαιτητές: Γραικός-Γαζέτας Ορ.
ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Δαμαλάς 13, Λιθηρόπουλος 3, Γαβρίδης 2, Σερμπέζης Ι. 22, Κουμπουρέλος 4 , Σπανός 9, Γεωργιάδης, Καλαμπούκας 2, Χαρκούσης 3, Μαλλιαράς 2 .
HOOP (Μασλαρινος- Αραιζογλου): Πεχλιβάνης, Γιωρτσος Α. 10, Πιτσαλίδης, Κουτσουρίδης 7 (2), Γιωρτσος Χ. 5 (2), Σιώκατας, Διαμαντόπουλος, Λουμπούνης 7, Μπρόζος 6, Παρασκευόπουλος 12 (1).